Informacje - III Liga

W końcu pokonać Brzeg

W najbliższy weekend piłkarze Pniówka Pawłowice rozegrają kolejny mecz ligowy. W dziewiątej już serii gier ugoszczą na własnym boisku Stal Brzeg.

Piłkarze z województwa opolskiego obecnie zajmują piątą lokatę w ligowej tabeli. Po siedmiu rozegranych meczach uzbierali 12 punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa oraz tyle samo remisów. Jedynym pogromcą Stali w tym sezonie jak dotąd okazał się Rekord Bielsko-Biała. Mamy nadzieję, że zmieni się to już w sobotę. GKS-owi jeszcze nigdy w historii nie udało się pokonać drużyny z Brzegu. Wszystkie potyczki obu ekip rozegrane przy Sportowej 7 w Pawłowicach kończyły się podziałem punktów. Natomiast przy tak samo nazywającej się ulicy gdzie swoje mecze rozgrywa BTP, prawie zawsze wygrywali gospodarze. W czterech spotkaniach Stal wygrała trzy razy, dwukrotnie aplikując Pniówkowi 5 bramek. Jedyny punkt podopieczni trenera Grzegorza Łukasika wywieźli stamtąd 19 października ubiegłego roku. Nasi piłkarze do tego meczu przystępowali jako liderzy ligi.

GKS wreszcie trafił na dobre tory. Po wyszarpanym zwycięstwie nad Polonią Nysa, w ubiegłej kolejce pewnie pokonali ROW 1964 Rybnik 4:1. Sytuacja w obecnym sezonie rozwija się bliźniaczo podobnie jak w przedwcześnie zakończonych zeszłorocznych rozgrywkach. Po słabszym początku rozgrywek nadszedł czas zwycięstw. Przypomnijmy, że jesienna seria wygranych meczów zaprowadziła nas aż na szczyt tabeli. Liczymy na pierwsze zwycięstwo nad Stalą oraz kolejny awans o kilka pozycji wyżej!

? 9. kolejka III Liga Grupa 3
? BTP Stal Brzeg
? 19.09.2020
? 16:00
? Pawłowice ul. Sportowa 7
#PAWBRZ