Zapowiedzi

W dzień święty wygrać

Sezon rozkręcił się na dobre. Przed nami już czwarta kolejka meczów. W niedzielę do Pawłowic zawitają rezerwy Zagłębia Lubin.

Akademia „Miedziowych” uchodzi za jedną z najlepszych w kraju. To właśnie w Lubinie szkolili się m.in. Krzysztof Piątek, Piotr Zieliński czy Bartosz Białek. Trzecioligowe rezerwy są ostatnim krokiem do Ekstraklasy i wielkiej piłki. Drużyna z Dolnego Śląska miewa różne sezony. W ubiegłym byli tuż za nami (skończyli na piątym miejscu), natomiast dwa lata temu w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach przed spadkiem uratowało ich rozporządzenie o braku degradacji. W rozgrywkach 2018/2019 zajęli trzecie miejsce, a 2017/2018 dziewiąte. Krótko mówiąc w kratkę. Składy drugich drużyn co sezon zmieniają się diametralnie i każdy sezon jest inny. Pniówek i Zagłębie wystartowali niemal identycznie. Po trzech meczach oba kluby mają po 4 punkty, a lubinianie zajmują wyższe (ósme przy dziewiątym GKS-u) miejsce w tabeli dzięki stosunkowi bramek. Goście niedzielnego spotkania najpierw przegrali u siebie z Rekordem Bielsko-Biała 1:2, potem wygrali z Lechią Zielona Góra 4:2 i w ubiegłej kolejce zremisowali z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Świetnie w nowe rozgrywki wszedł napastnik Zagłębia, Patryk Kusztal, który przewodzi w klasyfikacji najlepszych snajperów z czterema golami na koncie.

Pniówek postara się udowodnić, że porażka w Brzegu była efektem gorszego dnia. Przypomnijmy, że w minionym sezonie dwukrotnie pokonaliśmy Zagłębie II Lubin. Pod stadionem dwukrotnych Mistrzów Polski GKS wygrał 3:2 (dwie Hanzel oraz Spratek), a na własnym boisku pawłowiczanie triumfowali 2:1 (Ciuberek, Szkatuła). Obie ekipy mają apetyt na wyższe miejsce i kolejne punkty. W niedzielę na murawie emocji z pewnością nie zabraknie. Kibiców zapraszamy na trybuny na godzinę 16:00. Będzie się działo!

4. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Zagłębie II Lubin

22.08.2021

Godz. 16:00

Pawłowice ul. Sportowa 7