Relacje - III Liga

Tylko remis

Podziałem punktów zakończyło się starcie Pniówka Pawłowice z Zagłębiem II Lubin. Obie ekipy zdobyły po jednej bramce.

Spotkanie rozpoczęło się od niecelnych strzałów Łukasza Łakomego oraz Dawida Weisa. Nieco lepiej celownik ustawiony miał Kamil Spratek, ale jego cios po ziemi złapał Kacper Bieszczad. W 17 minucie świetnie tuż przed polem karnym zachował się Dawid Hanzel, który przełożył obrońcę i mocnym wolejem ustrzelił słupek. Chwilę później do interwencji Bartosza Gocyka zmusił Patryk Kusztal. Ataki Pniówka stawały się coraz groźniejsze. Najpierw uderzenie Dominika Szczęcha obronił golkiper gości, a potem Tomasz Musioł niewiele się pomylił po wrzutce z rzutu wolnego, trafiając w boczną siatkę.

Na boisku więcej zaczęło się dziać po zmianie stron. W 55. minucie przed pole karne wybiegł bramkarz Zagłębia, aby wybić prostopadłą piłkę. Niestety dla niego, futbolówka spadła pod nogi Dawida Hanzla, który lobem trafił do pustej bramki. Sześć minut po tym jednego z napastników rezerw dwukrotnego Mistrza Polski sfaulował przebywający w polu karnym Szymon Kuś. Arbiter wskazał na „wapno”, a za wykonanie jedenastki wziął się Patryk Kusztal. Bartosz Gocyk wyczuł intencje strzelającego, ale nie zdołał zatrzymać piłki i na tablicy pojawił się remis. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a sędzia znów użył gwizdka. Tym razem ukarał Łukasza Łakomego drugą żółtą kartką (za próbę wymuszenia rzutu karnego) i usunął 20-latka z boiska. GKS poczuł krew i ruszył do ataku, lecz często brakowało dokładności w momencie finalizacji. Niecelnie po kornerach strzelali Pacholski i Morcinek, w ręce bramkarza piłkę posłał Szczęch. Po centrze Hanzla z lewej flanki niecelnie uderzył Wojciech Caniboł. W doliczonym już czasie, oko w oko z Bieszczadem w bocznej strefie stanął wprowadzony z ławki zawodnik, ale przegrał ten pojedynek. Im bliżej końca meczu tym bliżej było zdobycia gola, ale czasu w końcu zabrakło.

Pniówek i Zagłębie dopisały do swojego konta po jednym punkcie, ale bardziej z niego cieszą się chyba na Dolnym Śląsku.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Zagłębie II Lubin 1:1 (0:0)

55′ Hanzel (1:0)

62′ Kusztal (1:1)

GKS: Gocyk – Fulianty, Pacholski, Płowucha, Kuś – Weis, Spratek (70′ Morcinek), Musioł, Szczęch (83′ Łaski) – Hanzel, Caniboł.

Żółte kartki: Musioł, Caniboł, Hanzel

Czerwona kartka: Łukasz Łakomy 63′ (Zagłębie)