Relacje - III Liga

Skok na podium

Trwa w najlepsze seria gier bez porażki Pniówka Pawłowice. GKS od trzeciej kolejki pozostaje niepokonany. Wczoraj podopieczni trenera Kamila Rakoczego pokonali rezerwy Górnika Zabrze 3:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W czternastej minucie po stracie Piotra Topolewskiego szybki atak Górnika ustawił Aleksandra Tobolika w sytuacji sam na sam z Patrykiem Zapałą. Zabrzanin strzałem między nogami naszego bramkarza otworzył wynik spotkania. Wyrównanie przyszło bardzo szybko. Trzy minuty później niefortunną próbę wybicia piłki przez stopera rezerw ekstraklasowicza przejął Dawid Hanzel i szybkim strzałem pokonał golkipera. Początkiem drugiej połowy nasz napastnik podwoił swój dorobek. Tym razem wykorzystał rzut karny i wyprowadził GKS na prowadzenie. Również z jedenastu metrów podwyższył w osiemdziesiątej czwartej minucie Dawid Weis i Pniówek był już bardzo bliski triumfu. Niepewność w szeregach gospodarzy zasiał jednak Adrian Niedźwiedzki. Przejął on wybicie Patryka Zapały i z ponad trzydziestu metrów przelobował naszego bramkarza. Na szczęście było to ostatnie trafienie tego dnia i Pniówek zainkasował komplet punktów.

Komplet punktów pozwolił Pawłowicom na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli. Do rywalizacji z Gwarkiem Tarnowskie Góry przystąpimy więc z najniższego stopnia podium. Cieszy kolejne zwycięstwo, cieszy miejsce w tabeli, cieszą kolejne gole. Nie zatrzymujemy się!

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – Górnik II Zabrze 3:2 (1:1)

14′ 0:1 Tobolik

17′ 1:1 Hanzel

49′ 2:1 Hanzel (karny)

84′ 3:1 Weis (karny)

88′ 3:2 Niedźwiedzki

GKS: Zapała – Topolewski (70′ Lachendro), Glenc, Szymura, Szkatuła – Herman (46′ Kasperowicz), Spratek (46′ Weis), Musioł, Szatkowski (C) (79′ Płowucha), Warnecki (64′ Ciszewski) – Hanzel

Żółte kartki: Szymura, Herman, Kasperowcz, Ciszewski, Hanzel.