Relacje - III Liga

Remis i porażka na początek przygotowań

Dwa mecze kontrolne rozegrali dzisiaj piłkarze Pniówka Pawłowice. O godzinie 10:00 część zespołu pojechała do Bytomia, aby tam zmierzyć się z Polonią. Drugi sparing został rozegrany w Wodzisławiu Śląskim, a rywalem była drugoligowa Garbarnia Kraków. Oba spotkania miały głównie na celu sprawdzenie zawodników testowanych, których z każdym dniem ubywa. Następne spotkanie już w środę (17.07.) rozegrane zostanie na boisku w Studzionce. Rywalem LKS Goczałkowice-Zdrój.

W Bytomiu piłkarze nie rozpieścili kibiców bowiem nie padła żadna bramka. Wiele było gry w środku pola, a gdy już któraś z drużyn zbliżała się do bramki to albo brakowało dokładności albo strzały lądowały w rękach bramkarzy. Wielkie widowisko to nie było ale sparingi nie po to są.

Polonia Bytom – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0️⃣:0️⃣
 
GKS: Testowany (70′ Baron) – Zajączkowski, Testowany, Testowany, Testowany – Testowany (46′ Prusek), Dzida Tomasz (46′ Trąd), Musioł (C), Testowany (65′ Kasperowicz), Weis (46′ Testowany) – Testowany (46′ Testowany)

Gole padły popołudniowym meczu. Niestety strzelali tylko zawodnicy Garbarni. Krakowianie trafili dwa razy w przeciągu czterech minut. Najpierw w 33 minucie strzał głową obronił Bartosz Gocyk ale przy dobitce był już bezsilny. Chwilę później po wrzutce z wolnego i strzale głową nasz bramkarz skapitulował po raz drugi. Garbarnia miała również swoje okazje w drugiej połowie lecz wynik nie uległ zmianie.

RKS Garbarnia Kraków – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2️⃣:0️⃣ (2:0)
33′ ⚽️ Garbarnia
37′ ⚽️ Garbarnia
 
GKS: Gocyk (46′ Testowany) – Testowany, Szary, Goik, Testowany (35′ Glenc) – Ciuberek – Testowany, Szatkowski (46′ Testowany), Testowany, Testowany – Canibol (60′ Dzida Łukasz)