Relacje - III Liga

Przerwana passa

Wczoraj zakończyła się wspaniała seria Pniówka Pawłowice, który był niepokonany w lidze od dziesięciu meczów. Po dziewięciu zwycięstwach oraz jednym remisie sposób na podopiecznych trenera Grzegorza Łukasika znalazła Stal Brzeg.

Spotkanie z wysokiego „C” rozpoczęli gospodarze, bo już w 4. minucie w słupek trafił kapitan Stali – Marcin Niemczyk. Kilka minut później formę bramkarza żółto-niebieskich sprawdził Wojciech Łaski, ale Adrian Szady zdołał wyłapać piłkę. Kontra podopiecznych trenera Arkadiusza Batora zakończyła się wrzutką Dominika Bronisławskiego, która zmierzała w światło bramki i go interwencji zmuszony był Bartosz Gocyk. W 28. minucie ten sam zawodnik dwukrotnie bliski był otwarcia wyniku. Najpierw jego uderzenie odbiło się od Michała Płowuchy, a kilkadziesiąt sekund później po strzale w krótki róg futbolówkę złapał nasz golkiper.

W 52. minucie w pole karne wpadł Konrad Andrzejczak, minął Szymona Ciuberka oraz Przemysława Szkatułę, lecz nie dał rady pokonać świetnie dysponowanego tego dnia Gocyka, który popisał się świetną interwencją. W 77. minucie bliski trafienia do siatki był Dawid Morcinek, którego strzał czubem buta obronił Szady. Zaraz po tym składna akcja przyniosła gola Stali. Skrzydłowy gospodarzy wpadł w pole karne i wycofał piłkę do Konrada Andrzejczyka. Ten uderzył w wewnętrzną stronę słupka i piłka po odbiciu się od aluminium wpadła do bramki. GKS przeszedł na grę trzema obrońcami i postawił wszystko na jedną kartę. Sprawiło to, że żółto-niebiescy wyprowadzali groźne kontry. Na szczęście dla pawłowiczan, udawało się je zatrzymać, choć nieraz potrzebny do tego był nawet Bartosz Gocyk.

Było to dziewiąte spotkanie pomiędzy Pniówkiem i Stalą i wciąż GKS pozostaje bez zwycięstwa nad zespołem z województwa opolskiego. W najbliższą środę (5 maja) odbędzie się 29. kolejka III ligi grupy 3. Nasz zespół odbędzie wtedy przymusową pauzę. Okazja do rehabilitacji będzie w sobotę. Ekipa trenera Łukasika pojedzie do Tarnowskich Gór na starcie z Gwarkiem.

BTP Stal Brzeg – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:0 (0:0)

77′ Andrzejczak

GKS: Gocyk – Szkatuła, Płowucha, Ciuberek (C), Mazurkiewicz – Łaski (79′ Wiciński), Łukasik, Spratek, Morcinek – Szatkowski, Caniboł (70′ Hanzel)

Żółte kartki: Spratek, Morcinek.