Informacje - III LigaRelacje - III Liga

Powtórka z rozrywki

07 zgłoś się! Drugi mecz Pniówka Pawłowice w rozgrywkach Pucharu Polski zakończył się drugim zwycięstwem 7:0! Tym razem GKS pokonał występującego w klasie okręgowej Ogrodnika Cielmice. Meldujemy się w półfinale i nie zwalniamy tempa!

Pawłowiczanie rozpoczęli mecz z przytupem. W ciągu 10. minut trzykrotnie umieścili piłkę w bramce gospodarzy. Dwukrotnie jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. Prawidłowo zdobyta bramka to efekt strzału z rzutu wolnego Tomasza Dzidy. Pniówek kontrolował wydarzenia na boisku i raz po raz zagrażał Ogrodnikowi. Brakowało wykończenia pod bramką, przez co w pierwszej połowie kibice zobaczyli tylko jedną bramkę.

GKS podwyższył prowadzenie 8 minut po przerwie. Po podaniu Sebastiana Siwka sytuację sam na sam z bramkarzem LKS-u wykorzystał Bartosz Waśkiewicz zdobywając swojego debiutanckiego gola w barwach Pniówka. To trafienie zapoczątkowało serię następnych. 5 minut później na 3:0 podwyższył Damian Zajączkowski. Sposób w jaki to uczynił zaskoczył nawet jego samego. Po rzucie rożnym poprzeczkę ustrzelił Dawid Hanzel, a piłką lecąc w stronę „Zająca” odbiła się od jego nóg i wpadła do siatki. Damian nie poprzestał jednak na tym i chwilę później dołożył bramkę głową po rzucie rożnym. Bramka numer 5 to dzieło duetu Jakub Kasperowicz-Dawid Hanzel. Pierwszy podawał, drugi umieścił piłkę w siatce strzałem w długi róg. Aby znów podwyższyć wynik potrzebny był już tercet. W swoje ręce wzięli to Łukasz Dzida, Oskar Paleczny i Piotr Trąd. Pierwszy idealnie posłał prostopadłą piłkę na skrzydło do drugiego, a nasz boczny obrońca wyłożył futbolówkę Trądowi, który wpisał się na listę strzelców. Gdy wszyscy czekali już na końcowy gwizdek arbitra, Pniówek dokończył dzieła zniszczenia. Dokładnie dokonał tego Dawid Hanzel ustalając wynik spotkania.

Awans był obowiązkiem, który Pawłowice wykonały perfekcyjnie. 14 bramek strzelonych w dwóch meczach musi robić wrażenie. W kolejnej rundzie (jaką będzie półfinał) rywal będzie silniejszy, ale wciąż niżej notowany. W półfinale możemy trafić na Polonię Łaziska, LKS Goczałkowice lub GKS II Tychy. Wszystkie drużyny reprezentują IV ligę.

LKS Ogrodnik Tychy – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0️⃣:7️⃣ (0:1)
4′ ⚽️ Dzida T.
53′ ⚽️ Waśkiewicz ?️ Siwek
58′ ⚽️ Zajączkowski ?️ Hanzel
65′ ⚽️ Zajączkowski ?️ Łaski
73′ ⚽️ Hanzel ?️ Kasperowicz
79′ ⚽️ Trąd ?️ Paleczny
89′ ⚽️ Hanzel ?️ Morcinek
GKS: Świerczek – Zajączkowski, Płowucha, Zalewski (61′ Paleczny), Obara (68′ Kasperowicz) – Trąd, Siwek (61′ Dzida Ł.), Dzida T. (46′ Morcinek), Waśkiewicz, Łaski – Caniboł (46′ Hanzel)