Relacje - III Liga

Powrót (prawie) na szczyt

Dzięki zwycięstwu nad BTS-em Rekord Bielsko-Biała Pniówek Pawłowice wrócił na drugie miejsce w tabeli. Dziś podopieczni trenera Jana Furlepy wygrali 2:1.

W 18. minucie mocno, lecz niecelnie zza pola karnego uderzył Piotr Groborz. W pierwszych dwóch kwadransach jednak nie działo się zbyt wiele. Tuż przed połową godziny gry świetną piłkę w polu karnym otrzymał Marcin Wróbel, ale będąc 5 metrów od bramki i mając przed sobą tylko Mateusza Pońca napastnik gości źle trafił w piłkę. Pniówek wyszedł na prowadzenie w 37. minucie. Wysoką piłkę w polu karnym zgrał Kamil Spratek, a Dawid Hanzel mocnym strzałem z pierwszej piłki lewą nogą w dolny róg otworzył wynik spotkania. Pawłowiczanie z prowadzenia cieszyli się ledwie 7 minut. Minutę przed regulaminowym końcem pierwszej połowy podanie w pole karne Piotra Wyroby wykorzystał Marcin Wróbel, który z prawej strony „szesnastki” posłał futbolówkę obok wychodzącego bramkarza.

W drugiej części gry był okres prowadzenia gry przez gości. W 53 minucie bliski zdobycia bramki był Daniel Feruga. Jego strzał odbił Pońc, a tuż sprzed linii piłkę wybił Kamil Glenc. Chwilę później, po centrze z kornera Tomasza Nowaka do strzału doszedł Konrad Kareta, ale głową uderzył niecelnie. W 71. minucie GKS ponownie był na prowadzeniu. Tym razem z rzutu wolnego dograł Piotr Groborz, a sprytem w polu karnym popisał się Przemysław Brychlik. Nasz napastnik wyprzedził wychodzącego do piłki bramkarza i przelobował go! Rekordowi udało się wyrównać w 86. minucie, ale arbiter boczny dopatrzył się ofsajdu i bramka nie została uznana. Minutę przed upływem czasu dobrą okazję miał jeszcze Dawid Hanzel, ale jego strzał z kąta obronił Jakub Szumera. W ostatniej akcji meczu strzał głową zawodnika gości obronił jeszcze Mateusz Pońc.

GKS czwarty raz dopisał do swojego konta komplet punktów. Teraz przed Pniówkiem środowy mecz z MKS-em Lędziny w Pucharze Polski oraz sobotnie starcie z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – BTS Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1)

37′ 1:0 Hanzel (as. Spratek)

44′ 1:1 Wróbel

71′ 2:1 Brychlik (as. Groborz)

GKS: Pońc – Fulianty (22′ Herman), Ciuberek (C), Bil, Glenc – Groborz, Spratek (64′ Brychlik), Wiciński (64′ Zmarzlik), Płowucha, Morcinek – Hanzel

Żółte kartki: Glenc, Brychlik, Herman.