Zapowiedzi

Pora na Ślęzę

Do końca obecnego sezonu pozostało już tylko 6 kolejek. Kolejnym rywalem na rozkładzie Pniówka Pawłowice jest Ślęza Wrocław. GKS spróbuje się zrewanżować za porażkę z jesieni.

Piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska to obecnie trzecia siła naszej ligi. Podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego tracą jeden punkt do drugiego Rekordu Bielsko-Biała oraz osiem oczek do przewodzącej Polonii Bytom. 1KS to zespół, który może pochwalić się drugą najwyższą w lidze sumą zwycięstw. Żółto-czerwoni pokonywali rywali w tym sezonie już osiemnaście razy. Pozostałe dziesięć spotkań to trzy remisy oraz siedem porażek. Mogą pochwalić się także największą ilością strzelonych bramek spośród wszystkich trzecioligowców z naszych czterech województw. Wrocławianie pokonywali bramkarzy rywali już 67 razy. Daje to średnią prawie 2,4 na mecz! Ślęza ma obecnie passę siedmiu meczów bez porażki. Oprócz remisu z Lechią Zielona Góra pokonała kolejno: Stilon Gorzów Wielkopolski, Polonię Bytom, Miedź II Legnica, Odrę Wodzisław Śląski, Polonię Nysa oraz w ostatniej kolejce Carinę Gubin. Niekwestionowaną ikoną klubu jest wspomniany trener Grzegorz Kowalski. 60-latek prowadzi 1KS od 8 grudnia 2015 roku i kierował nim już w ponad 200 spotkaniach.

Sobotni mecz będzie trzynastym spotkaniem Pniówka i Ślęzy. Sześciokrotnie wygrywał zespół z Dolnego Śląska, dwa raz mniej triumfował GKS, a dwukrotnie padał remis. Jeżeli spojrzymy tylko na mecze rozegrane w Pawłowicach to szala pozostaje w równowadze. Dwa razy wygrali żółto-czerwoni, tyle samo zwycięstw odnieśli pawłowiczanie, a raz padł remis. Podopieczni trenera Sławomira Szarego będą chcieli wziąć odwet za październikową porażkę 1:4. Wtedy to we Wrocławiu Mateusza Pońca dwukrotnie pokonał Przemysław Marcjan, a po jednym trafieniu dołożyli Vinicius Matheus oraz Mateusz Stępień. Honorowego gola dla Pniówka zdobył Dawid Hanzel.

Mecze naszego klubu w tym sezonie to gwarancja bramek. Tylko dwa razy na przestrzeni dwudziestu ośmiu kolejek Pniówek nie zdołał strzelić bramki podczas dziewięćdziesięciu minut, a ani razu w tym sezonie nie zdarzyło się, aby w meczach z udziałem GKS-u nie padł żaden gol. Idąc dalej w każdym spotkaniu Pawłowic w rundzie wiosennej obie drużyny kończyły z dorobkiem bramkowym. Spotkanie z najlepszą ofensywą w lidze zapowiada się jako gwarancja bramek. Zapraszamy na stadion na godz. 17:00.

XXIV kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – 1KS Ślęza Wrocław

20.05.2023

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7