Informacje - III Liga

Podsumowanie letnich meczów kontrolnych

Dziś w południe piłkarze Pniówka Pawłowice  rozegrali ostatni mecz kontrolny tego lata. Na boisku w Strumieniu podopieczni trenera Jana Furlepy ulegli Barciczance Barcice 0:1. Zapraszamy na podsumowanie wszystkich przedsezonowych sparingów GKS-u.

Zaczęło się od ostrego lania. Pawłowiczanie w pierwszym meczu po wakacjach stracili aż 9 goli. Przeciwnikiem było jednak pierwszoligowe, aspirujące do awansu Podbeskidzie Bielsko-Biała. Kilka dni później zmierzyliśmy się z ligowym rywalem – Odrą Wodzisław Śląski. W Gosław Sport Center obie drużyny zdobyły po 2 bramki. Dla naszej drużyny zrobili to dokładnie Kamil Spratek oraz Piotr Trąd.  Trzeci mecz kontrolny to druga porażka. Lepsi od GKS-u okazali się piłkarze ROW-u Rybnik, którzy wygrali 2:1 (bramka Dawida Hanzla z rzutu karnego). 16 lipca Pniówek odniósł pierwsze zwycięstwo. Pokonał on KS Decor Bełk na jego boisku aż 4:0. Do siatki trafili wtedy Dawid Weis (z rzutu karnego), Przemysław Brychlik, Dawid Hanzel oraz Kamil Spratek. W kolejnym tygodniu zespół trenera Furlepy rozegrał aż 3 spotkania. Najpierw zremisował 1:1 z Polonią Bytom. Gola strzelił Kamil Herman. W dwóch sobotnich meczach pawłowiczanie bez problemu pokonali Spartę Katowice 6:0 (drogę do bramki drużyny z Klasy Okręgowej znaleźli Dawid Hanzel (dwa razy), Przemysław Brychlik, Dawid Weis, Piotr Trąd i Kamil Herman) i Wisłę Strumień (w tym meczu na listę strzelców wpisali się Tomasz Musioł, Yaroslav Baranskyi, Kamil Spratek, Jakub Szczęch oraz Szymon Ciuberek). W przedostatnim teście pokonaliśmy IV-ligową Kuźnię Ustroń 3:1 za sprawą bramek Dawida Wicińskiego, Leona Fuliantego oraz Grzegorza Glapki. Nie udał się za to ostatni sprawdzian, w którym GKS uległ Barciczance Barcice 0:1.

Pniówek podczas okresu przygotowawczego rozegrał 9 sparingów. Wygrał z nich 4, 2 zremisował oraz 3 przegrał. Teraz wszyscy są już maksymalnie skoncentrowani na pierwszym meczu o punkty w najbliższą sobotę w Wodzisławiu Śląskim.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Pniówek 74 Pawłowice 9:0

Odra Wodzisław Śląski – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2:2

ROW 1964 Rybnik – GKS Pniówek 74 Pawłowice 2:1

KS Decor  Bełk – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0:4

Polonia Bytom – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:1

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Sparta Katowice 6:0

Wisła Strumień – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0:5

Kuźnia Ustroń – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:3

GKS Pniówek 74 Pawłowice  – Barciczanka  Barcice 0:1