Informacje - III Liga

Po długich oczekiwaniach

Po długich, ciągnących się, trzech miesiącach bez gry o punkty nareszcie wraca III liga! Pniówek z nowym trenerem za sterami wiosnę rozpoczyna z pozycji numer 9. Dla naszych premierowych, wiosennych rywali – Odry Wodzisław Śląski – nadchodząca runda będzie walką o utrzymanie.

Sylwetka rywala

Odra Wodzisław Śląski to starszym kibicom znana drużyna, która przez lata występowała na najwyższym poziomie rozgrywkowym w naszym kraju. Po tamtej drużynie nie pozostało już jednak zbyt wiele. Dziś „Duma Wodzisławia” musi bronić się przed spadkiem z III ligi. Zespół jesienią prowadzony był przez dwóch trenerów. Sezon na ławce rozpoczął Jacek Trzeciak, ale jego wyniki poskutkowały zwolnieniem. Zastąpił go Piotr Hauder, który za rezultaty niebiesko-czerwonych odpowiada od 19 października. Wodzisławianie minionej rundy nie mogą zaliczyć do udanych. W rozegranych siedemnastu kolejkach zapisali na swoim koncie tylko 14 punktów. Trzykrotnie mogli cieszyć się z kompletu oczek. Zdołali pokonać Ślęzę Wrocław, Gwarek Tarnowskie Góry oraz LKS Goczałkowice-Zdrój. Po jednym oczku dopisali sobie w konfrontacjach z MKS-em Kluczbork, Polonią Nysa, Rekordem Bielsko-Biała, Miedzią II Legnica oraz z naszym GKS-em. W Odrze kuleje przede wszystkim gra obronna. Wodzisław stracił najwięcej bramek ze wszystkich drużyn w III lidze. 44 gole, które przepuścili bramkarze naszych najbliższych rywali dają haniebną średnią ponad dwóch i pół na mecz. Goście do sobotniej rywalizacji podejdą z passą ośmiu niewygranych meczów (5 porażek, 3 remisy). Z Bogumińskiej zimą ubyło kilku zawodników. Do największych ubytków należy zaliczyć najlepszego strzelca drużyny, Jakuba Kuczerę, który wzmocnił Polonię Bytom oraz doświadczonego Przemysława Szkatułę, który naprzeciw swoim byłym kolegom wybiegnie w naszej koszulce.

Historia bezpośrednich starć

Pniówek z Odrą systematycznie mierzą się drugi sezon. W ubiegłym, kiedy to wodzisławianie byli beniaminkiem rozgrywek, w Pawłowicach padł remis 2:2, a na wyjeździe prowadzony wtedy przez trenera Furlepę GKS wygrał 2:0. W tym sezonie, po pierwszej kolejce zielono-czarno-żółci oraz niebiesko-biali mieli na swoim koncie 1 punkt. Zdecydowanie w lepszych humorach byli jednak gospodarze tego spotkania. Pawłowiczanie wygrywali na pamiętającym Ekstraklasę stadionie 3:1 do 80. minuty, a i tak nie zdołali zwyciężyć. Oba kluby spotkały się także w zimowym sparingu. 18 stycznia lepsza okazała się Odra, która wygrała 4:2.

Przetasowania w Pawłowicach

Podczas tej zimy (jak i podczas każdej przerwy w rozgrywkach) doszło do kilku zmian personalnych w GKS-ie. Z klubem pożegnali się Wiktor Bil, Leon Fulianty, oraz Mateusz Pońc. Wzmocnili nas za to Kacper Grzebieluch, Maciej Kolasa, Przemysław Szkatuła, Jakub Kasperowicz oraz Patryk Zapała. Zmiana nastąpiła również na stanowisku pierwszego trenera. Zimą pracę w Pawłowicach zakończył trener Jan Furlepa, a funkcję szkoleniowca, co najmniej do końca sezonu, zarząd powierzył dotychczasowemu asystentowi, Sławomirowi Szaremu. Nowy sternik naszego okrętu do współpracy w roli asystenta zaprosił dobrze znanego z występów w Pniówku Michała Podolaka. Za szkolenie bramkarzy odpowiedzialny będzie grający trener Bartosz Gocyk. Tak więc sztab szkoleniowy stworzą nazwiska Szary – Podolak – Gocyk.

Forma Pniówka

Patrząc na wyniki meczów kontrolnych rozegranych tej zimy trudno być optymistą. Na szczęście są to tylko sparingi, które miały na celu sprawdzić zawodników testowanych, poszukać nowych pozycji dla niektórych graczy oraz przede wszystkim przygotować zawodników na nadchodzące rozgrywki ligowe. Weryfikacją będzie właśnie sobotni mecz z Odrą Wodzisław Śląski oraz kolejne starcia w III lidze. Patrząc na minione mecze o stawkę jakie rozgrywał GKS jesienią ostatnie było zwycięstwo. Pniówek pożegnał się z jesienią zwycięstwem 3:0 nad Miedzią II Legnica. Wcześniej zanotował jednak hat-tricka porażek. Początek ubiegłej rundy był dla pawłowiczan fantastyczny. Liczymy, że i start rewanżów taki się okaże.

Pierwszy mecz rundy wiosennej rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Sportowej 7 w Pawłowicach. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi równo o 14:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. W przerwie meczu tradycyjnie rozlosowane zostaną nagrody za zakupione karnety oraz bilety. Piłkarze liczą na wsparcie z trybun. Kto z różnych powodów nie będzie mógł pojawić się na meczu będzie mógł skorzystać z transmisji on-line. Przeprowadzi ją portal sportslaski.tv. Link do transmisji znajduje się TUTAJ. Koszt transmisji to 15 zł. Otwórzmy wiosnę najlepiej jak się da. Do boju GKS!

XVIII kolejka III liga grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Odra Wodzisław Śląski

4.03.2023

Godz. 14:30

Pawłowice, ul. Sportowa 7