Informacje - III LigaRelacje - III Liga

Pierwsza porażka – relacja oraz skrót

W rozegranym 22. sierpnia meczu piątej kolejki III ligi Pniówek Pawłowice uległ na własnym obiekcie Lechii Zielona Góra 1:2 (1:1). Jedyną bramkę dla GKS-u zdobył Piotr Trąd. SKRÓT MECZU dotępny jest tutaj.

Od pierwszego gwizdka lepiej na murawie prezentowali się goście. W 15. minucie sędzia podyktował rzut karny po przewinieniu Przemysława Szkatuły. Chociaż Bartosz Gocyk był bliski wybicia piłki, Szymon Kobusiński uderzył na tyle mocno, że futbolówka przekroczyła linię bramkową. Gospodarzom udało się wyrównać w 32. minucie spotkania. Głową piłkę w pole karne zagrał Oskar Mazurkiewicz, a bramkarz Lechii popełnił błąd przy próbie łapania. Do wyplutej piłki dopadł Piotr Trąd, minął bramkarza i posłał ją do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Natomiast już dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części gry znów cieszyli się podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego. Z prawej strony pola karnego strzał oddał Kobusiński. Piłka odbiła się jeszcze od Przemysława Szkatuły, zmyliła naszego bramkarza i wpadła do siatki. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Pomimo tego, że goście mieli kilka dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia. Między innymi dwukrotnie trafiali w słupek i raz w poprzeczkę.

Porażka zepchnęła nasz klub do strefy spadkowej. Choć zespoły na górze tabeli mają rozegranych pięć spotkań, a Pniówek dwa, to marne to pocieszenie przy 17. lokacie w ligowej tabeli. Okazja do rehabilitacji już w środę, kiedy to GKS zagra pucharowy mecz z MKS-em Lędziny. Do rozgrywek III ligi piłkarze wrócą już w sobotę w Bielsku-Białej, gdzie zagrają z miejscowym Rekordem.