Zapowiedzi

Ostatni akcent

Wspaniała pora roku dla kibiców piłki nożnej zbliża się ku końcowi, a przed nami ostatni mecz sezonu III ligi grupy 3. W sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Legnicy zmierzą się ze sobą – gospodarze, Miedź II i GKS „Pniówek-74” Pawłowice.

Mimo że Miedź II Legnica spadła już z ligi, wciąż mają motywację do pokazania swojego umiejętności na ostatnim meczu. Zajmują aktualnie 16. miejsce w tabeli, zdobywając 29 punktów w 33 rozegranych meczach. Ich bilans to 7 zwycięstw, 8 remisów i 18 porażek, a stosunek bramek wynosi 42:68. Choć nie mogą być zadowoleni z obecnej pozycji, warto podkreślić, że w zespole Miedzi II Legnica znajduje się utalentowany napastnik, Michał Pojasek, który strzelił już 7 bramek w tym sezonie. Jego umiejętności strzeleckie mogą okazać się kluczowe dla drużyny w tym starciu. MKS w ostatniej kolejce uległ Carinie Gubin 0:2. Klub z Dolnego Śląska zaliczył wstydliwy dublet spadając pierwszą drużyną z Ekstraklasy oraz rezerwami z III ligi.

Z drugiej strony mamy Pniówek, który zajmuje 10. miejsce w tabeli. Mają na koncie 45 punktów, osiągając bilans 12 zwycięstw, 9 remisów i 12 porażek. Stosunek bramek naszych górników to 63:59. Pawłowice również mają swoje cele na ten mecz. Podopieczni trenera Szarego mogą sezon zakończyć na miejscach 7-11. Jak będzie finalnie dowiemy się w sobotę. W poprzednim starciu z Miedzią II jesienią, zwyciężyli 3:0. Dwie bramki zdobył Dawid Hanzel, a jedną Piotr Groborz. „Denzel” jednocześnie walczy o drugie miejsce w klasyfikacji strzelców ligi, mając na swoim koncie już 19 bramek. Czekamy kolejne trafienie w dwójkę z przodu w bilansie naszego napastnika.

Niestety, trener Szary nie będzie mógł skorzystać z trzech zawodników. Yaroslav Baranskyi, Tomasz Musioł oraz Mateusz Szatkowski nie będą mogli wystąpić z powodu zawieszenia za żółte kartki. Brak jednych będzie szansą dla innych, by pokazać się na murawie.

Ostatni mecz sezonu. Zarówno Miedź II Legnica, jak i GKS „Pniówek-74” Pawłowice będą chcieli zakończyć ten sezon z głową do góry i z pozytywnym wynikiem. Czy MKS zdoła odnieść zwycięstwo na swoim terenie? Czy zielono-czarno-żółci powtórzą sukces z poprzedniego spotkania? Przekonamy się już niedługo.

XXXIV kolejka III liga grupa 3

Miedź II Legnica – GKS Pniówek 74 Pawłowice

17.06.2023

Godz. 17:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7