Zapowiedzi

Niepodległe granie

Święto Niepodległości nasi piłkarze w tym roku będą obchodzić w Zielonej Górze. Tam właśnie Pniówek zagra z tamtejszą Lechią o kolejne trzy punkty w III lidze.

Zielonogórzanie po piętnastu kolejkach zajmują najniższy stopień podium naszej ligi. Wygrali jak dotąd osiem spotkań, dwa zremisowali oraz pięć przegrali. Podopiecznym trenera Andrzeja Sawickiego gra się tak samo dobrze u siebie jak i na wyjeździe, ponieważ triumfy oraz remisy podzieliły się po równo na mecze przy ulicy Sulechowskiej 37 oraz na spotkania na boiskach rywali. Więcej porażek biało-zielono-żółci odnieśli u siebie (bilans 3:2). Na obiekcie, gdzie zagramy w sobotę nasi najbliżsi rywale ograli takie ekipy jak: Stilon Gorzów Wielkopolski, Ślęza Wrocław, LZS Starowice Dolne i Górnik II Zabrze. Podział punktów stał się faktem w spotkaniu z Odrą Bytom Odrzański, a komplet punktów z Zielonej Góry wywieźli MKS Kluczbork, Rekord Bielsko-Biała oraz Górnik Polkowice. Piłkarze z województwa lubuskiego podejdą do mecz z Pniówkiem po wspomnianej porażce z Górnikiem z Polkowic oraz remisie w minionej kolejce ze Śląskiem II Wrocław. W szeregach zespołu gospodarzy jest dwóch zawodników z największą ilością strzelonych goli. Po siedem trafień uzbierali Przemysław Mycan oraz Mateusz Surożyński.

Historia meczów Lechii z Pniówkiem jest długa. Liczy jedenaście spotkań. Pięć z nich padło łupem zielonogórzan, cztery wygrał GKS, a dwa razy teamy podzieliły się punktami. W ubiegłym sezonie dwa razy padły wyniki 2:3. Jesienią w Pawłowicach triumfowali goście, którzy odwóricli wynik z 2:0 na 2:3 (bramki Hanzela i Brychlika oraz Ostrowskiego, Estigarribi i Lobody). Nasi górnicy zrewanżowali się wiosną, kiedy to z dalekiej podróży przywieźli komplet punktów (trafienia Sadowskiego i Dzidka oraz Baranskyiego, Szatkowskiego i Hanzela).

Podopieczni trenera Kamila Rakoczego w ubiegłą sobotę pewnie ograli u siebie rezerwy Rakowa Częstochowa 3:0. Pozwoliło to na podskoczenie w tabeli na ósme miejsce. Kolejny komplet punktów może znów pozwolić na awans. Piłkarze z pewnością zrobią wszystko co w ich mocy, aby w ostatnich trzech kolejkach przed przerwą zimową zgarnąć jak najwięcej punktów i do rozgrywek w nowym roku podejść z jak najlepszej pozycji.

XVI kolejka III liga grupa 3

Lechia Zielona Góra – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

11.11.2023

Godz. 13:00

Zielona Góra, ul. Sulechowska 37