Informacje - III Liga

Najdalszy początek

Tak daleko w pierwszej kolejce jeszcze nie jechaliśmy. Na inaugurację sezonu 2023/2024 nasz zespół pojedzie do Jeleniej Góry, aby tam zmierzyć się z miejscowymi Karkonoszami.

Po rocznej przerwie

Zespół z Dolnego Śląska to beniaminek naszej ligi. KS powrócił na czwarty poziom rozgrywkowy po jednym sezonie w IV lidze. Biało-niebiescy w sezonie 2021/2022 zajęli siedemnaste miejsce w III lidze grupie 3 i zostali zdegradowani. Jeleniogórzanie z przewagą ośmiu punktów wygrali jednak ubiegły sezon dolnośląskiej, zachodniej IV ligi. W barażu o awans podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka mierzyli się ze Słowianinem Wolibórz. Oba spotkania zakończyły się remisami (1:1 i 2:2). Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepiej spisały się Karkonosze, które wygrały 5:3.

Historycznie 1:1

Piłkarze z Pawłowic nie mają dobrych wspomnień ze Stadionu Miejskiego w Jeleniej Górze. Jedyne jak dotąd spotkanie rozegrane tam przez Pniówek to porażka 1:2. GKS prowadził od czterdziestej drugiej minuty po golu Dawida Weisa, ale w siedemdziesiątej siódmej minucie wyrównał Mateusz Baszak. W samej końcówce Bartosza Gocyka pokonał Mateusz Kulchawy strzałem z około pięćdziesięciu metrów. Pierwsze w historii (i jedyne rozegrane w Pawłowicach) spotkanie tych dwóch drużyn padło łupem zespołu prowadzonego wtedy przez trenera Grzegorza Łukasika. Czternastego sierpnia 2021 dwa gole zdobył Dawid Weis, a po jednej Dawid Hanzel i Piotr Pacholski. Sęk w tym, że ten ostatni trafił do własnej bramki, a mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Z nowym sternikiem

GKS w nowy sezon wkracza z nowym trenerem na ławce. Po zakończeniu minionych rozgrywek nie przedłużono umowy z Sławomirem Szarym, a rolę prowadzenia drużyny zarząd powierzył Kamilowi Rakoczemu. Jak w każdym klubie, tak i w Pniówku doszło do kilku zmian kadrowych. Miejsca w szatni zwolnili Paweł Wolny, Dawid Wiciński, Kacper Grzebieluch, Przemysław Brychlik, Bartosz Szary i Piotr Groborz. W ich miejsce sprowadzono Adriana Dąbrowskiego, Dawida Ciszewskiego, Mateusza Cywkę oraz Filipa Lachendro. Największymi wzmocnieniami (przynajmniej na papierze) wydają się jednak środkowy obrońca, Kamil Szymura, pozyskany z GKS-u Tychy, oraz napastnik Damian Warnecki z GKS-u Bełchatów.

Sprawdzeni w sparingach

Formę wszystkich nowych zawodników trener Rakoczy mógł sprawdzić podczas pięciu rozegranych latem meczów kontrolnych. Dwa z nich udało się wygrać (3:0 z Rozwojem Katowice oraz 4:2 z Decorem Bełk), jeden zremisowaliśmy (0:0 z ROW-em Rybnik) oraz dwa razy przegraliśmy (0:1 z GKS-em Jastrzębie i 0:1 z Piastem II Gliwice).

Jak zagramy?

Pierwszy skład oraz formacja w jakiej zagramy jest tajemnicą trenera i zostanie ona ujawniona najwcześniej godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Czekamy na nowy Pniówek, na GKS Rakoczego i na pierwsze zwycięstwo już w pierwszym meczu!

I kolejka III liga grupa 3

KS Karkonosze Jelenia Góra – GKS Pniówek 74 Pawłowice

5.08.2023

Godz. 17:00

Jelenia Góra, ul. Złotnicza 12