Zapowiedzi

Na ostatni wyjazd do Bytomia

W przedostatniej kolejce III ligi grupy 3 przed przerwą zimową podopieczni trenera Jana Furlepy udadzą się do Bytomia na mecz z Polonią.

Bytomska Polonia to zawsze jeden z głównych (jeśli nie główny) kandydat to awansu. Początkiem sezonu zespół nie spisywał się jednak dobrze. W pierwszych sześciu kolejkach zespół prowadzony przez trenera Ryszarda Wieczorka trzy razy wygrywał i przegrywał. Później drużyna ustabilizowała swoją formę i obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Dziś przy napisie „Polonia Bytom” widnieje liczba punktów równa 31. Jest to efekt dziesięciu triumfów jednego remisu oraz czterech porażek. Gospodarze sobotniego spotkania rozgrywają mecze na stadionie pamiętającym dwa mistrzostwa Polski „Królowej Śląska”. Jednak obecnie stadion im. Edwarda Szymkowiaka przypomina ruinę, przez co mecze domowe BS-u odbywają się bez publiczności. Prowadzą za to transmisję z każdego domowego spotkania. Dodać trzeba, że w budowie jest nowy dom bytomskich piłkarzy. Niebiesko-czerwoni dotąd na własnym obiekcie grali ośmiokrotnie. Pokonali tam Górnika II Zabrze, Ślęzę Wrocław, Polonię Nysa, Stilon Gorzów Wielkopolski, Wartę Gorzów Wielkopolski oraz MKS Kluczbork. Ulegli natomiast Gwarkowi Tarnowskie Góry oraz Miedzi II Legnica. W szeregach wicelidera szaleje Dawid Wolny. Napastnik Polonii ma na swoim koncie już, aż siedemnaście zdobytych goli.

GKS nie lubi grać z „Królową Śląska”. W pięciu spotkaniach na linii Pawłowice-Bytom cztery razy górą byli oponenci. Tylko raz udało nam się urwać punkty niebiesko-czerwonym. Było to 27 marca ubiegłego roku, kiedy to przy Sportowej padł wynik 1:1. Gdy w maju obie ekipy spotkały się ostatni raz, Polonia strzeliła w Pawłowicach aż 5 goli nie tracąc przy tym żadnego.

Pniówek po dwóch porażkach z rzędu musi poszukać punktów na jednym z najtrudniejszych terenów w lidze. Przypadki Gwarka Tarnowskie Góry i Miedzi II Legnica pokazują jednak, że nie jest to Mission Impossible. Trener Furlepa nie będzie mógł skorzystać z usług Mateusza Szatkowskiego i Piotra Trąda, którzy zostali dopisani do listy kontuzjowanych. Skoro w tym sezonie udało się przełamać w starciach ze Stalą Brzeg to teraz pora na pierwsze zwycięstwo nad Polonią Bytom! Do boju GKS!

XVI kolejka III liga grupa 3

BS Polonia Bytom – GKS Pniówek 74 Pawłowice

12.11.2022

Godz. 13:00

Bytom, ul. Olimpijska 2