Informacje - III Liga

Mecz dekady

Dobiega końca runda jesienna rozgrywek III ligi. Ostatnim rywalem Pniówka będzie 14-krotny Mistrz Polski Ruch Chorzów. Chorzowianie po ostatnich meczach wspięli się na podium ligowej tabeli, natomiast będący w dołku GKS nie wygrał od 5-ciu spotkań.
Ruch to spadkowicz z II ligi, długo ważyły się jego losy co do startów w III lidze. Koniec końców zostali ukarani 2 ujemnymi punktami za zaległości finansowe. 17. sierpnia zainaugurowali rozgrywki meczem z Foto-Higieną Gać. Pomimo słabszego początku sezonu chorzowianie mają za sobą 6 meczów z rzędu bez porażki. Niebiescy w 7 wyjazdowych meczach zdobyli 13 punktów. W ostatniej kolejce rozbili przy Cichej LZS Starowice 7:2. Najlepszym strzelcem w szeregach Ruchu jest lider tej klasyfikacji Mariusz Idzik, który ma na swoim koncie 12 trafień. O jedno więcej od naszego Wojciecha Caniboła. Po 16-stu kolejkach chorzowianie zdołali uzbierać 27 punktów. Ich strata do lidera wynosi 6 oczek zaś przewaga nad Pniówkiem 4. Trener Łukasz Bereta będzie mógł skorzystać ze znanych z boisk ekstraklasy Tomasza Podgórskiego oraz Tomasza Foszmańczyka.
GKS zrobi wszystko, aby zwyciężyć w sobotnim starciu. Ewentualne zwycięstwo z pewnością pozytywnie nastawiło kibiców oraz zawodników na rundę wiosenną. Trzy punkty prawdopodobnie pozwoliłyby na awans w ligowej tabeli, natomiast porażka bardzo skomplikuje losy GKS-u. Jak zatrzymać rozpędzony Ruch? Trener Grzegorz Łukasik oczywiście ma na to plan. Trzymamy kciuki za zwycięstwo nad jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce!

 

? 17. kolejka III Liga Grupa 3
? Ruch Chorzów
? 23.11.2019
? 12:00
? Pawłowice ul. Sportowa 7

Ruch Chorzów 1-0 Zagłębie II Lubin
Rekord Bielsko-Biała 0-3 Ruch Chorzów
Ruch Chorzów 1-3 Foto-Higiena Gać
Ślęza Wrocław 2-0 Ruch Chorzów
Ruch Chorzów 0-0 MKS Kluczbork
Górnik II Zabrze 2-2 Ruch Chorzów
Ruch Chorzów 4-1 Piast Żmigród
Gwarek Tarnowskie Góry 2-0 Ruch Chorzów
Ruch Chorzów 1-1 Miedź II Legnica
Stal Brzeg 1-2 Ruch Chorzów
Ruch Chorzów 2-2 Ruch Zdzieszowice
ROW 1964 Rybnik 0-2 Ruch Chorzów
Ruch Chorzów 3-1 Polonia Bytom
Lechia Zielona Góra 0-3 Ruch Chorzów
Ruch Chorzów 1-1 Śląsk II Wrocław
Ruch Chorzów 7-2 LZS Starowice Dolne