Zapowiedzi

Kolejny o 6 punktów

Po srogim laniu od Polonii Bytom zespół Pniówka Pawłowice czeka bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie mecz. Podopieczni trenera Jana Furlepy pojadą do Wodzisławia Śląskiego, aby zmierzyć się z mającą o jeden punkt mniej Odrą Wodzisław.

Team z Bogumińskiej od lat boryka się z problemami finansowymi. Nie inaczej jest i w tym sezonie. W Wodzisławiu co pół roku mają do czynienia ze sporymi zmianami kadrowymi. Trzeba wspomnieć też o tym, że piłkarze Odry mieli w ciągu obecnych rozgrywek już czterech trenerów. 10 maja stery zespołu objęła legenda klubu – Ryszard Wieczorek. Dla sześćdziesięcioletniego szkoleniowca jest to już czwarte podejście do niebiesko-czerwonych.

Nasz najbliższy rywal obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, które pozwala na pozostanie w lidze. Wodzisławianie w 29-ciu meczach uzbierali 34 punkty. Dziewięć razy zgarniali pełną pulę, siedem razy dzielili się punktami z rywalami, a trzynaście razy musieli uznać wyższość przeciwników. Przy Bogumińskiej gospodarze sobotniego spotkania grają w kratkę. Wygrali i przegrali po 5 meczów, a 4 zremisowali. Odra ma przewagę jednego oczka nad Piastem Żmigród, który, gdyby sezon zakończył się dziś, spadłby o ligę niżej. W minionej kolejce, w debiucie trenera Wieczorka, były Ekstraklasowiec zakończył serię siedmiu meczów bez porażki. W Tarnowskich Górach piętnasty zespół III ligi grupy trzeciej pokonał miejscowy Gwarek 2:0. Wśród piłkarzy Odry najwięcej bramek uzbierał Jan Borek. Dwudziestojednoletni napastnik trafiał do siatki rywali już 7 razy.

Spotkanie Pniówka z klubem z Wodzisławia Śląskiego z rundy jesiennej zakończyło się remisem 2:2. GKS przegrywał już 0:2 po golach Chilińskiego oraz Borka, ale zdołał wyrównać po trafieniach Dawida Weisa praz Wojciecha Caniboła. Gdyby i w sobotę padł remis, żadna z drużyn nie byłaby zadowolona. Walka będzie tylko i wyłącznie o pełną pulę.

Podopieczni trenera Jana Furlepy postarają się zmazać plamę pozostawioną na naszym klubie po remisie z Foto-Higieną Gać oraz wysokiej porażce z Polonią Bytom. Mamy nadzieję, że piłkarze przeniosą złość z ostatnich niepowodzeń na motywację na kolejny bardzo ważny mecz. Przez lata GKS przyzwyczaił nas do plasowania się w środku ligowej tabeli. Pniówek stać na coś zdecydowanie lepszego niż bronienie się przed spadkiem. Niech te ostatnie mecze okażą się zwycięskie, a potem w spokoju przygotujemy się na następny, lepszy sezon. Pełna motywacja, zwycięstwo, odskok od „kreski” i większy margines błędu. Tego potrzebujemy. Tylko 3 punkty panowie!

XXX kolejka III liga grupa 3

Odra Wodzisław Śląski – GKS Pniówek 74 Pawłowice

21.05.2022

Godz. 14:00

Wodzisław Śląski, ul. Bogumińska 8