Informacje - III LigaInformacje klubowe

Kadrowo plus trzy

Mamy kolejnych trzech nowych zawodników! Barw Pniówka Pawłowice w przyszłym sezonie bronić będą Bartosz Szary, Yaroslav Baranskyi oraz Jakub Szczęch.

Bartosz Szary występuje na pozycji środkowego obrońcy. Urodzony 13 marca 2003 r. zawodnik to wychowanek ROW-u 1964 Rybnik, gdzie jednak nie przebił się do pierwszej drużyny. 19-latek do Pawłowic przychodzi z IV-ligowego Decoru Bełk. Piłkarz związał się z GKS-em umową na 2 lata Zbieżność nazwisk z naszym drugim trenerem jest nieprzypadkowa. Bartosz to syn Sławomira Szarego.

W nowym sezonie po raz drugi w historii w naszym zespole będzie występował obcokrajowiec. Mowa o Ukraińcu, Yaroslavie Baranskyim. Wychowanek Hałyczyny Lwów od pięciu lat mieszka w Polsce. Podczas tego okresu grał dla ROW-u 1964 Rybnik i to z tego klubu przywędrował na Sportową. Lewoskrzydłowy doskonale zna smak III ligi. Wystąpił w niej 42 razy i zdobył 2 bramki. 20-latek (ur. 14.08.2001) podpisał roczny kontrakt z Pniówkiem.

Kolejnym nowym zawodnikiem jest Jakub Szczęch. Środkowy pomocnik trafia do GKS-u z Naprzodu Czyżowice. Ostatni sezon spędził jednak na wypożyczeniu w Decorze Bełk. Jakub jest zawodnikiem o statucie młodzieżowca, ponieważ urodził się 23 lutego 2003 r. Tak jak poprzednik Szczęch będzie zawodnikiem Pniówka co najmniej przez rok.

Całą trójkę witamy i życzymy samych dobrych występów!

Bartosz Szary
Yaroslav Baranskyi
Jakub Szczęch