Zapowiedzi

Jedenasty raz z Gwarkiem

Dwudziesty piąty mecz III ligi grupy 3 Pniówka Pawłowice to starcie z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Piłkarze ze Srebrnego Miasta lokują się na siódmym miejscu w tabeli. Mają po kolei dziewięć zwycięstw, osiem remisów i siedem porażek. Jak łatwo policzyć zgromadzili trzydzieści pięć punktów. Warto zauważyć, że TS groźniejszy jest na wyjazdach niż u siebie. Ich bilans poza domem to pięć triumfów, cztery paty i trzy spotkania bez zdobyczy punktowej. Tarnogórzanie wiosnę rozpoczęli od przegranych ze Stilonem Gorzów Wielkopolski oraz Polonią Bytom. Później jednak zaliczyli pięć meczów bez porażki i ta seria trwa do dziś. Złożyły się na to trzy remisy (w tym z ostatniej kolejki 1:1 z Cariną Gubin) i dwa zwycięstwa. Zimą z ekipy trenera Łukasza Ganowicza odszedł najlepszy strzelec zespołu, Michał Biskup. Pomyśleć można: „nie strzeli nam tym razem”. To fakt. Jednak 25-latek zamienił Tarnowskie Góry na Bielsko-Białę i w ostatniej kolejce zapewnił Rekordowi komplet punktów w spotkaniu z GKS-em.

Pniówek z Gwarkiem gra nieprzerwanie od sezonu 2017/2018. To właśnie z naszym klubem TS zaliczył debiut w III lidze. Łącznie oba kluby starły się już dziesięć razy. Połowa tych spotkań postała nierozstrzygnięta. Tak też było jesienią, kiedy to w Tarnowskich Górach padł wynik 2:2. Gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Michała Biskupa i Neisona aż do 89. minuty, ale w końcówce samobój Mateusza Bednorza i gol Przemysława Brychlika zapewniły jeden punkt Pawłowicom. Pozostałe pięć spotkań to trzy triumfy oponentów i dwa nasze.

Pawłowiczanie wiosną dopisali do swojego konta tylko jedną trzecią z możliwych do zdobycia punktów. Wciąż w każdym meczu zdobywali co najmniej jedną bramkę, ale także tracili co najmniej jedną. Dawno niewidziane czyste konto mogłoby pomóc w zdobyciu upragnionych trzech punktów, które tylko raz wiosną schwytaliśmy. Pora na kolejne, ósme zwycięstwo w tym sezonie. Dajcie z siebie wszystko Panowie!