Informacje - III Liga

Górnika jeszcze nie było

LZS Starowice, Foto-Higiena Gać, Gwarek Tarnowskie Góry i dwa razy Piast Żmigród. Z takimi drużynami rozpoczynaliśmy sezony w III lidze grając na czterech województwach. Kiedy graliśmy tylko na Śląsku i opolszczyźnie zaczynaliśmy m.in. z LZS-em Piotrówką, Skalnikiem Gracze czy BKS-em Bielsko-Biała. Z rezerwami Górnika Zabrze rozpoczniemy rozgrywki po raz pierwszy.

W niedzielę, 8 sierpnia rozpoczniemy już nasz czternasty sezon w III lidze. Jedni awansują i walczą wyżej, drudzy szybko się z tymi rozgrywkami żegnają, gdyż okazują się to za wysokie progi dla nich. I jest jeszcze Pniówek, który na tym poziomie czuje się jak ryba w wodzie. W tym roku po raz pierwszy spotkamy się z Cariną Gubin i Karkonoszami Jelenia Góra. Z Górnikiem znamy się jak łyse konie.

Coś o nich.

Zespoły rezerw klubów Ekstraklasy mają to do siebie, że w trakcie każdej przerwy w rozgrywkach wielu piłkarzy opuszcza ich szeregi, a w ich miejsce przychodzą nowi. Zespół prowadzony w poprzednim sezonie przez trenera Marcina Prasoła opuściło dziewięciu zawodników. W ich miejsce z pewnością nie zostaną sprowadzone gwiazdy innych lig. Kadra, jak to w rezerwach przystało, wypełniona będzie młodymi adeptami akademii. Części z nich (Krzysztof Kiklaisz, Jakub Szymański czy Adrian Dziedzic z poprzedniego sezonu) po owocnym sezonie na czwartym poziomie rozgrywkowym dołączani są do kadry pierwszego zespołu.

Zabrzanie ubiegłe rozgrywki zakończyli na dziewiątym miejscu. Zdobyli 49 punktów, czyli 45% możliwych. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Pniówek i Górnik spotkali się 3 razy. W lidze jesienią górą był Pniówek (2:0), a wiosną odgryzła się młodzież (1:2). Dodatkowo ekipy rywalizowały ze sobą w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. 9 czerwca awans do finału wywalczył Pniówek, który wygrał 2:1. W historii ligowych spotkań 5 wygrał GKS, 4 razy padł remis, a dwukrotnie lepsze okazywały się rezerwy.

Co w trawie piszczy?

W Pawłowicach apetyty urosły po świetnym, poprzednim sezonie. Choć o awansie nikt głośno nie mówi, każdy w klubie liczy na co najmniej powtórkę z zeszłego sezonu. Trener Grzegorz Łukasik wie jednak, że będzie to bardzo trudne zadanie. Kadra z pewnością jest mocna, nawet pomimo odejścia Przemysława Szkatuły i Filipa Łukasika. Sprowadzeni zostali przecież Piotr Pacholski, Leon Fulianty, … Poprzednich rozgrywek nie rozpoczęliśmy najlepiej. Liczy się jednak to, co po ostatniej kolejce. Zaczynamy próbę powtórki najlepszego sezonu w historii GKS-u Pniówek 74 Pawłowice!

Spotkanie zostanie rozegrane w Zabrzu, na stadnie przy ul. Mickiewicza 66A. Pierwszy gwizdek równo w południe!

1. kolejka III Liga Grupa 3

Górnik II Zabrze – GKS Pniówek 74 Pawłowice

8.08.2021

Godz. 12:00

Zabrze ul. Mickiewicza 66A