Informacje - III Liga

Dwumecz

Tuż po świętach czeka nas nietypowy dwumecz. Najpierw jutro (środa 3.04.) zagramy na wyjeździe w Finale Pucharu Polski Podokręgu Tychy z LKS-em Goczałkowice-Zdrój, a już trzy dni później z tym samym przeciwnikiem zmierzymy się przy Sportowej w ramach III ligi grupy 3. Dwa mecze – jedna zapowiedź.

Najpierw Puchar, więc rozpoczniemy od poczynań „Goczał” właśnie w tych rozgrywkach. W pierwszej rundzie nasz powiatowy rywal ograł 3:0 LKS Łąkę, a następnie aż 12:0 B-klasowych Niepokornych Orzesze. W ćwierćfinale niebiesko-biali wyrzucili z rozgrywek MKS Lędziny 6:0, a w finale znaleźli się po pokonaniu Znicza Jankowice 4:0. Przez całą dotychczasową przygodę w PP LKS nie stracił jeszcze gola. Pniówek rozegrał o jeden mecz mniej. Na przetarcie przejechał się po LKS-ie Wisła Mała wygrywając 17:0, a później 9:0 odprawił LKS Rudołtowice-Ćwiklice. W kolejnej rundzie GKS nie zagrał z uwagi na wylosowany wolny los. W półfinale podopieczni trenera Kamila Rakoczego 6:2 wygrali z IV-logową Polonią Łaziska Górne. Mecz o udział w wojewódzkich rozgrywkach Pucharu Polski rozpocznie się o 16:45.

Finał Pucharu Polski – Podokręg Tychy

LKS Goczałkowice-Zdrój – GKS „Pniówek-74” Pawłowice

3.04.2024

Godz. 16:45

Goczałkowice-Zdrój, ul. Krzyżanowskiego 1A

W sobotę zaś wspomniane ekipy spotkają się po raz drugi. Tym razem stawką nie będzie awans tylko 3 punkty w trzecioligowej tabeli, w której GKS i LKS sąsiadują. Wyżej notowani są nasi rywale, którzy zajmują ósme miejsce, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Obie drużyny zgromadziły 32 punkty. O jedno zwycięstwo więcej mają Goczałkowice (9-8), ale za to mniej porażek mają Pawłowice (7-9). Remisy również po stronie naszych górników (8-5). Osiem remisów Pniówka to wspólnie z Odrą Skrzynie Zająć Bytom Odrzański najwięcej w lidze. Jesienne spotkanie powiatowych rywali zakończyło się (a jakże) remisem. I to bezbramkowym.

Przed świętami dostaliśmy nienajlepszy prezent w postaci tylko jednego punktu z LZS-em Starowice Dolne. Najlepszą rekompensatą będą dodatkowe, spóźnione prezenty, czyli środowy awans i sobotnie 3 punkty.

XXIV kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – LKS Goczałkowice-Zdrój

6.04.2024

Godz. 16:30

Pawłowice, ul. Sportowa 7