Informacje - III Liga

Dobrze zagrać na wielkiej scenie

W sobotę, 15 sierpnia o godz. 14:00 Pniówek Pawłowice zagra w 1/32 Pucharu Polski. Dzięki zwycięstwie w tych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim GKS zagra na tym samym etapie co najlepsze kluby w naszym kraju. Los połączył Pawłowice z Ostródą i na Śląsk przyjedzie OKS Sokół, by pierwszy raz w historii obie ekipy spotkały się na murawie.

Nasz rywal to beniaminek II ligi. W ubiegłym sezonie wygrali oni III ligę grupę I wyprzedzając Sokoła Aleksandrów Łódzki oraz Legię II Warszawa. Gdyby nie awans rywali, nasi piłkarze musieliby udać się na Warmię i Mazury. W rozgrywkach pucharowych działa prawo gry u drużyny z niższej ligi, a gdy oba teamy reprezentują jeden poziom gra się u szybciej wylosowanego, czyli w tym wypadku OKS-u. Dla Sokoła będzie to pierwszy mecz sezonu 2020/2021, ponieważ rozgrywki II ligi rozpoczynają się 29 sierpnia. Goście sobotniego spotkania w rozgrywkach WMZPN pokonali czterech rywali. Zaczęło się od mocnego uderzenia, gdyż Sokół pokonał 0:10 Jordana Kazanice. W ćwierćfinale także pewnie, bo 1:4 odprawili  Śniardwy Orzysz. Gdy znaleźli się w czwórce najlepszych drużyn województwa trafili na rezerwy Stomilu Olsztyn. OKS poprawił jeszcze swój wynik z Jordanem i ograł olsztynian aż 0:11. Ostatnią przeszkodą do głównego turnieju był Znicz Biała Piska. Po wyrównanym meczu Ostróda wygrała 1:2.

Drogę naszego klubu do etapu ogólnopolskiego znają chyba wszyscy kibice Pniówka. Zaczęła się w Wiśle Wielkiej, biegła przez Łaziska Górne gdzie zostaliśmy najlepsza drużyną w podokręgu, a skończyła w Częstochowie gdzie Puchar ŚZPN w górę uniósł Bartosz Gocyk. Nasi piłkarze są w stu procentach zmobilizowani przed tym meczem. Bardzo chcą sprawić niespodziankę i wyeliminować wyżej notowanego rywala. W meczu z pewnością nie zabraknie emocji, ale…

No właśnie.  Jest jedno „Ale”. Trybuny przy Sportowej 7 będą świecić pustkami. Z powodu nałożenia czerwonej strefy na powiat pszczyński mecze na naszym obiekcie mogą odbywać się tylko bez udziału publiczności. Wielka to strata dla wszystkich sympatyków naszego klubu.  Piłkarze zagrają dla was i powalczą, aby do Pawłowic mogła przyjechać jakaś wielka firma!

?  1/32 Totolotek Pucharu Polski
? OKS Sokół Ostróda
? 15.08.2020
? 14:00
? Pawłowice ul. Sportowa 7