Zapowiedzi

Do dziesięciu razy sztuka?

Cztery razy 1:1, raz 0:0 oraz 0:1, 1:2, 2:5, 1:5. Takimi wynikami kończyły się mecze Pniówka ze Stalą Brzeg. Dziewięć starć i ani jednego triumfu GKS-u. Najwyższy czas to zmienić!

Bilans bezpośrednich starć na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Brzegu wygląda jeszcze gorzej. Pawłowiczanie tylko raz na pięć prób wywieźli stamtąd punkt! Skąd taka niemoc w starciach z żółto-niebieskimi? Ciężko stwierdzić. Co prawda, pierwsze dwa sezony po awansie gospodarzy środowego starcia do III ligi kończyli wyżej w tabeli od Pniówka, ale w kolejnych trzech górą był już GKS. O tym jak bardzo nie leży nam Stal niech świadczy fakt, że seria jedenastu meczów z rzędu bez porażki z zeszłego sezonu zakończyła się właśnie w starciu z naszym najbliższym rywalem. Każda seria musi się kiedyś skończyć. Prawda?

Stal po dwóch kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Mają trzy punkty po zwycięstwie w pierwszej kolejce nad Lechią Zielona Góra. W ubiegłą sobotę brzeżanie polegli w Tarnowskich Górach. Sposób na zespół trenera Arkadiusza Batora znalazł miejscowy Gwarek, który wygrał 2:1. Zimą zespół opuścił najlepszy strzelec – Damian Celuch. W całym poprzednim sezonie zdobył 15 bramek (10 dla Stali oraz 5 dla Polonii Bytom)

Pniówek pojedzie na opolszczyznę w roli faworyta. Za podopiecznymi trenera Grzegorza Łukasika przemawia miejsce na koniec poprzedniego sezonu oraz start w obecnych rozgrywkach. Piłkarze zdają sobie sprawę, jak ciężkim dla nich rywalem są żółto-niebiescy, ale działa to na nich motywująco. Każdy w Pawłowicach chce przerwać złą passę i odczarować Stal. Okazja wydaje się najlepsza z możliwych. Początek sezonu, brak kontuzji (poza Piotrem Trądem jeszcze z zeszłego sezonu) oraz zawieszeń za kartki, świeżość. Tym razem musi się udać!

3. kolejka III Liga Grupa 3

BTP Stal Brzeg – GKS Pniówek 74 Pawłowice

18.08.2021

Godz. 17:30

Brzeg ul. Sportowa 1