Zapowiedzi

Derbowo z Odrą

Choć w III lidze jest także drugi zespół z powiatu pszczyńskiego (LKS Goczałkowice-Zdrój), to z Pawłowic bliżej jest na stadion Odry Wodzisław Śląski przy Bogumińskiej niż na Panattoni Arenę. W sobotę niebiesko-czerwoni przejadą niecałe 25 kilometrów, aby dojechać na Sportową i zmierzyć się z Pniówkiem.

W Wodzisławiu nie jest kolorowo. Chociaż Odra spisuje się przyzwoicie i po dwunastu rozegranych meczach zajmuje ósmą lokatę, to nie sprawy sportowe stanowią problem APN-u. W klubie po prostu nie ma pieniędzy. W wywiadzie dla odra.wodzislaw.pl dyrektor klubu, Damian Wróbel mówi, że sytuacja ekonomiczna naszych najbliższych rywali jest dramatyczna. Piłkarze trenera… No właśnie. Do niedawna napisalibyśmy „podopieczni Damiana Nowaka”, lecz szkoleniowiec, który prowadził niebiesko-czerwonych od 29 kwietnia br. w ubiegłym tygodniu złożył rezygnację. Jak można się domyślić, nie chodziło tutaj o kwestie sportowe. Obecnie drużynę prowadzi asystent Nowaka, Mieczysław Jakubowski.

Wróćmy do spraw sportowych. Odra to beniaminek III ligi. Awans wywalczyła po wygraniu IV ligi gr. II oraz zwycięskich barażach przeciwko Rakowowi II Częstochowa (2:1 w Wodzisławiu i 4:2 w Częstochowie). Plasująca się trzy pozycje nad GKS-em drużyna wygrała jak dotąd 5 razy. Pokonała ona Górnik II Zabrze, Stal Brzeg, Gwarek Tarnowskie Góry, Carinę Gubin oraz Wartę Gorzów Wielkopolski. Dzieliła się punktami z LKS-em Goczałkowice-Zdrój, Piastem Żmigród oraz Karkonoszami Jelenia Góra, a sposób na Odrę znaleźli Rekord Bielsko-Biała, Miedź II Legnica, Zagłębie II Lubin oraz Lechia Zielona Góra. Najlepszym strzelcem w gronie wodzisławian jest Kamil Chyliński, który 5 razy umieszczał piłkę w siatce. Kapitanem Odry jest dobrze znany w Pawłowicach Arkadiusz Lalko. Obrońca reprezentował barwy naszego klubu w latach 2014-2017. Dodatkowo niebiesko-czerwoną koszulkę zakłada także inny piłkarz z przeszłością w GKS-ie – Artur Gać.

Obie drużyny, które zagrają naprzeciwko siebie w sobotnie popołudnie mają swoje problemy. Wydaje się, że choć niżej w tabeli jest Pniówek to goście z Wodzisławia mają więcej dziur do załatania. Życzymy Odrze jak najlepiej i oby obeszło się bez konieczności rezygnowania z gry w III lidze. Jednak mamy w pamięci niedawne losy klubu. Na boisku nie będzie to ważne. Przez 90 minut decydować będą umiejętności piłkarskie.

13. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – APN Odra Wodzisław Śląski

16.10.2021

Godz. 15:30

Pawłowice, ul. Sportowa 7