Wywiady

Co słychać u naszych piłkarzy #1

Ogólnopolska kwarantanna trwa nadal. My oczywiście włączamy się do akcji #zostańwdomu i zachęcamy was do nieopuszczania swoich mieszkań. Specjalnie dla was sprawdziliśmy jak w tych trudnych czasach radzą sobie nasi piłkarze i jak spędzają wolny czas. Na pierwszy ogień poszli Rafał Adamek, Tomasz Dzida, Damian Zajączkowski, Dawid Morcinek oraz Przemysław Pastuszak. Każdemu z nich zadaliśmy dwa pytania. Tak brzmiało pierwsze:

Jak podtrzymujesz formę i co robisz w wolnym czasie?

Rafał Adamek:

Jeśli chodzi o treningi to mieszkam na wsi więc jest tu dużo terenów do biegania. Przeważnie biegam po wioskach położonych obok mojej wsi zamieszkania. Treningi odbywam przeważnie w godz wieczornych około godz. 18:00. Lubię dobry trening przed snem. Koło domu mam również duży ogród i tam wykonuje różne ćwiczenia siłowe mam też trochę sprzętu sportowego więc nie mam problemu z treningiem. W wolnym czasie za to oglądam jakieś filmy na laptopie, słucham dużo muzyki. Czasami pogram w Counter Strike.

.

Tomasz Dzida:

Mamy rozpiski od trenerów, które wykonujemy. Jest w nich bieganie oraz ćwiczenia wzmacniające i stabilzujace, oprócz tego wykonuje swoje indywidualne treningi z piłką. A w wolnym czasie staram się spędzać czas z rodziną, czytam książki, chodzę na spacery w wolne miejsce czyli lasy, góry. Uczę się też i czytam książki w zakresie fizjoterapii oraz dietetyki czyli tych aspektów rozwoju osobistego oraz zdrowotnego.

.

Damian Zajączkowski:

Mój czas teraźniejszy nie różni się bardzo od czasu kiedy liga i treningi nie były wstrzymane. Od poniedziałku do soboty pracuje na kopalni, co drugi dzień staram się biegać, w domu trenuje codziennie, od czasu do czasu wyskoczę z dziewczyna na jakiś dłuższy spacer do lasu czy na rolki. Wiec jak widać nie wypoczywam za bardzo.

.

Dawid Morcinek:

Zazwyczaj mój trening wygląda tak że rozgrzeweczka potem idę pobiegać, później jakieś ćwiczenia stablizacyjne i wzmacniające i tyle, a w wolnym czasie to najczęściej odpoczywam.

.

Przemysław Pastuszak:

Trzymam się planu który wysłał klub, czyli bieganie, stabilizacja i siła w domu. W wolnym czasie głównie gram w Fifę, oglądam seriale i uczestniczę lekcjach, które mamy internetowo.

.

Drugie pytanie nawiązywało do tego czy wrócimy jeszcze na boiska w obecnym sezonie. Jak widać zdania są podzielone.

Rafał Adamek:

Moim zdaniem będzie bardzo ciężko wznowić rozgrywki patrząc na rozwijająca się sytuację z dnia na dzień. Myślę że epidemia koronawirusa nabiera rozpędu… Nie chcę być tu złym prorokiem, ale to dobra decyzja na te chwile, że rozgrywki są wstrzymane. Ciężki okres dla nas wszystkich, człowiek już momentami psychicznie wysiada… Mam nadzieję że wszystko się dobrze skończy i już nie długo zobaczymy się na murawie. Wszystkim życzę dużo zdrówka i dbajcie o siebie i najbliższych.

.

Tomasz Dzida:

Mam taka nadzieję i bardzo bym chciał żeby tak było i uważam że wrócimy, sezon będzie na pewno bardzo intensywny, ale myślę że go dokończymy.

.

Damian Zajączkowski:

Mam nadzieje ze wystartujemy, ale ciężko w to uwierzyć, patrząc na teraźniejsza sytuacje w Polsce i poza nią.

.

Dawid Morcinek:

Wydaje mi się, że szanse na dokończenie rozgrywek są bardzo niskie.

.

Przemysław Pastuszak:

W tym sezonie myślę, że będzie ciężko zważywszy na sytuacje panującą świecie oraz w kraju.