Carina zabrała komplet punktów

W trzecim meczu rundy wiosennej GKS Pniówek 74 Pawłowice poniósł pierwszą porażkę. Rewanż za jesień wzięła Carina Gubin, która triumfowała przy Sportowej 2:1.

Na pierwszy celny strzał czekaliśmy do 21. minuty. Oddał go Kamil Herman, ale nie sprawił on problemów bramkarzowi rywali. W odpowiedzi, kilka minut później, Patryka Zapałę zaskoczyć próbował Mateusz Walczak. Zawodnik gości dostał prostopadłe podanie za linię obrony, ale uderzył prosto w ręce naszego golkipera. Później z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Bartosz Woźniak, a po drugiej stronie niewiele pomylił się Przemysław Szkatuła, który uderzał głową. Pierwsza połowa przebiegła bez bramek.

Druga część gry rozpoczęła się od dobrego strzału z rzutu wolnego Yuyi Kamona i świetnej interwencji Patryka Zapały. W 54. minucie padła pierwsza bramka. Po akcji Cariny i wybiciu piłki spod pola bramkowego, ta szybko wrócił po linię piątego metra. Tam świetnie ustawiony Adam Borkowski z bliska wpakował futbolówkę do siatki. GKS odpowiedział w 73. minucie. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym, strzałach i blokach wreszcie jedno z uderzeń znalazło drogę do siatki. Autorem tego strzału okazał się Jakub Kasperowicz, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla naszego klubu. Kuba gola zadedykował zmarłemu przed miesiącem tacie. Niestety ostatnie słowo należało do gości. Na 4 minuty przed upływem regulaminowych dziewięćdziesięciu piłkę w polu karnym dostał Denis Matuszewski. Wprowadzony z ławki zawodnik z ostrego kąta uderzył na tyle precyzyjnie, że futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w sieci. Pniówek rzucił się do ataku, ale nie przyniosło to skutku. Po rzucie rożnym w końcówce „piłkę meczową” miał jeszcze Kamil Glenc, ale fenomenalna interwencja Szymona Czajora, który koniuszkami palców zdołał zmienić tor lotu piłki, zapewniła Carinie komplet punktów.

Najlepszą okazją do zapomnienia o sobotniej porażce będzie triumf w kolejnym spotkaniu. To Pniówek rozegra już za tydzień, także na własnym obiekcie przeciwko MKS-owi Kluczbork.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – MKP Carina Gubin 1:2 (0:0)

54′ 0:1 Borkowski

73′ 1:1 Kasperowicz

86′ 1:2 Matuszewski

GKS: Zapała – Groborz, Glenc (C), Szary (46′ Wiciński),  Morcinek – Szkatuła, Płowucha, Kasperowicz (81′ Zmarzlik), Herman (59′ Grzebieluch, (79′ Baranskyi)) – Brychlik (46′ Szatkowski), Hanzel.

Żółte kartki: Płowucha, Szary B., Glenc, Szary S. (na ławce)

Czerwona kartka: Szary S. (na ławce, druga żółta)