Relacje - III Liga

Były nerwy

Piłkarze Pniówka Pawłowice zagrają w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski! W 1/4 finału GKS (nie bez problemów) wyrzucił z rozgrywek ROW 1964 Rybnik lepiej egzekwując rzuty karne.

Pierwsza połowa stała pod znakiem ataków gości oraz bronieniu dostępu do własnej bramki rybniczan. Pierwszy celny strzał oddał w 13. minucie Oskar Mazurkiewicz, ale poradził sobie z nim bramkarz ROW-u. Przebić się przez defensywę gospodarzy udało się w 20. minucie. Zgranie Michała Płowuchy wykorzystał Dawid Hanzel, który głową umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później w identycznej sytuacji dobrą interwencję zaliczył Daniel Jona i zatrzymał strzał „Denzela”. W drugiej części spotkania bliscy podwyższenia prowadzenia swojej drużyny byli Dawid Morcinek oraz Wojciech Caniboł. Pierwszy z wymienionych oddał groźny strzał zza pola karnego, który z trudem odbił golkiper z Rybnika. Później do „Caniego” doleciała centra z kornera Przemysława Szkatuły, a nasz napastnik wolejem posłał piłkę do „koszyczka” Jony. W 69. minucie arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką Michała Płowuchy. Jedenastkę na gola zamienił Jan Janik. W doliczonym czasie meczu na pokerową zagrywkę zdecydował się trener Grzegorz Łukasik. Szkoleniowiec pawłowiczan na serię rzutów karnych zmienił bramkarza. 18-letniego Patryka Zapałę zastąpił bardziej doświadczony Bartosz Gocyk. Z losowania wynikło, że to Pniówek zacznie. W pierwszej serii nie pomylili się Wojciech Caniboł oraz Jan Janik. Dalej Kamil Glenc trafił w poprzeczkę, a do siatki Mateusz Cywka stawiając swoją drużynę w lepszej sytuacji. Jako trzeci strzelali Tomasz Musioł oraz Piotr Pacholski. Pierwszy zdobył bramkę, a uderzenie drugiego obronił Bartosz Gocyk. Chwilę później bramkarza zmylił Przemysław Szkatuła, a po strzale Aleksandra Folmerta futbolówka odbiła się od poprzeczki. Zwycięskiego gola zdobył Dawid Weis i to Pniówek zagra w półfinale.

Chociaż mecz nie był wielkim widowiskiem wydaje się, że wygrała drużyna lepsza. Obrońcom tytułu pozostały już tylko dwa kroki do ponownego zdobycia tego tytułu. Poza GKS-em w 1/2 zagrają Rekord Bielsko-Biała, Górnik II Zabrze oraz MKS Myszków. Losowanie par odbędzie się w poniedziałek

ROW 1964 Rybnik – GKS Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (2:4 karne)

⏱ 20′ ⚽ Hanzel ?️ Płowucha (0:1)
⏱ 70′ ⚽ Janik (karny) (1:1)
 
Rzuty karne:
⚽ Caniboł (1:2)
⚽ Janik (2:2)
❌ Glenc (2:2)
⚽ Cywka (3:2)
⚽ Musioł (3:3)
❌ Pacholski (3:3)
⚽ Szkatuła (3:4)
❌ Folmert (3:4)
⚽ Weis (3:5)
GKS: Zapała (90+5′ Gocyk) – Szkatuła, Ciuberek (C), Płowucha, Mazurkiewicz – Weis, Musioł, Spratek, Morcinek (68′ Łukasik) – Hanzel (68′ Glenc), Caniboł.