Aktualności Szkółki

Bardzo dobry rok szkółki

Za nami bardzo dobry rok.
Grudzień to czas podsumowań i planów na najbliższe 12 miesięcy. Jak 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣ wyglądał w naszej szkółce? Otóż bardzo dobrze!

Pierwsze sukcesy odnieśliśmy już początkiem stycznia kiedy to trampkarze zdobyli srebro, a młodzicy brąz Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego.

Chłopcy z roczników 2010 i 2011 brali udział w organizowanej przez LKS Mizerów „SuperLidze”.

Podczas ferii był czas na trening oraz na zabawę jak np. wyjazd na kręgle drużyny trenera Maksimiuka

W przerwie pomiędzy rozgrywkami ligowymi wszystkie nasze ekipy rozegrały masę sparingów z przeróżnymi rywalami.

W marcu trampkarze zagrali na Podhale CUP – trzydniowym ogólnopolskim turnieju, który tym razem odbył się w Rabce Zdroju.

Tomasz Kępiński z rocznika 2011 został powołany do Kadry Podokręgu Tychy.

Wiosną wszystkie dzieci z naszego klubu otrzymały także koszulki treningowe, aby na zajęciach również wyglądać jak drużyna

6 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Sportu dzieciaki miału okazję poznać tajniki innych dyscyplin sportowych, również bardzo ważnych w ogólnym rozwoju.

W kwietniu sześć naszych drużyn rozpoczęło rywalizację w ligach Podokręgu Tychy oraz ŚLZPN. po wywalczeniu awansu trampkarze zadebiutowali w III lidze.

W dzień dziecka każde dziecko zostało wyposażone w bidon na wodę.

5 czerwca nasz klub zorganizował także turniej przedszkoli Gminy Pawłowice, w którym każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy piłkarz.

15 czerwca odbył się Piknik Rodzinny. Dzieci oraz ich najbliżsi mogli skorzystać z wielu atrakcji zorganizowanych przez klub. Dmuchaniec, konkursy z nagrodami, mecze rodzice kontra dzieci pyszne jedzenie i picie… Działo się!

23 czerwca budynek klubowy na jeden dzień zamienił się w sypialnię dla naszych młodzików. Podopieczni trenera Kamila Dawida spędzając wspólnie noc w klubie zakończyli sezon.

1 lipca za to podopieczni Adriana Maksimiuka byli na spływie kajakowym.

Dni17-23 lipca nasza szkółka spędziła w Leżajsku. Prawie 40 zawodników szlifowało formę podczas obozu.

Latem kolejne sparingi, ale i pożegnania. Dwójka naszych piłkarzy, Maciej Orszula i Mikołaj Gawlas dołączyli do SMS-u GKS Jastrzębie.

We wrześniu znów ruszyliśmy pełną parą.
Otwarta została klasa mistrzostwa sportowego przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr. 1, która w idealny sposób umożliwia chłopcom łączenie pasji i nauki.

W rozgrywkach ligowych wystawiliśmy 7 zespołów!

Na mistrzostwach powiatu do finałów zakwalifikowali się zawodnicy z roczników 2017 i 2018.

Jesienią bardzo dobre wyniki uzyskiwały wszystkie drużyny, w kategoriach wiekowych, w których prowadzona jest klasyfikacja. Bezcenne doświadczenie zbierały także młodsze drużyny, które grają „bez tabeli”.

27 września zorganizowaliśmy pierwszy wyjazd z programu Poznaj Polskę Na Sportowo. Udaliśmy się na mecz GKS Katowice – Górnik Zabrze, a młodzi piłkarze mieli okazję na żywo zobaczyć w akcji m.in. Mistrza Świata – Lukasa Podolskiego.

15 października dzieci z naszej szkółki zasiadły na największym stadionie w naszym kraju, a więc PGE Narodowym i głośno dopingowali reprezentację Polski w meczu z Mołdawią

Dwa dni później dzieci z naszej szkółki mogły podziwiać jedyne w swoim rodzaju wydarzenie jakim był Galaktyczny Mecz. Na jednym parkiecie zagrali siatkarze, piłkarze, hokeiści oraz piłkarki ręczne.

21 listopada po raz drugi wybraliśmy się do Warszawy. Tym razem na PGE Narodowym dopingowaliśmy biało-czerwonych w starciu z Łotwą.

Rundę jesienną należy uznać za bardzo udaną choć pozostał delikatny niedosyt. Fenomenalnie spisali się obie drużyny trampkarzy, które wywalczyły 2 miejsce w III i 5 w IV lidze. Swoją ligę wygrali młodzicy starsi, którzy w barażach wygrali jeden z dwóch meczów. O włos od baraży byli także młodzicy młodsi, którzy przegrali je bilansem bramkowym.

6 grudnia naszą najmłodszą grupę odwiedził Święty Mikołaj, a dzieci otrzymały plecaki i upominki. Starszy Pan z brodą nie zapomniał także o reszcie i przyniósł dla nich czekolady.

Grudzień to tradycyjny okres roztrenowania, ostatnich sparingów i zakończeń. Młodsi wyszaleli się w parkach trampolin, a starsi na kręglach oraz podczas turniejów w EA FC.

Za nami bardzo dobre miesiące, a kolejne będą tylko lepsze. Dziękujemy trenerom za ich pracę, rodzicom za wsparcie oraz każdemu, kto dołożył cegiełkę do funkcjonowania szkółki.

Wciąż zapraszamy nowe twarze do dołączenia do GKS-u. Do naszej szkółki można dołączyć przez cały rok!

Do treningów wracamy już 8 stycznia, a teraz pora na odpoczynek, czas z rodziną oraz świętowanie. Życzenia ukażą się jeszcze w osobnym poście, ale już teraz życzymy wszystkim sympatyzującym z naszym klubem Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego Roku!