Zapowiedzi

A miało ich nie być

W zeszłym sezonie szeregi III ligi grupy 3 opuścili Polonia Bytom oraz Odra Wodzisław Śląski. Pierwsi awansowali, drudzy spadli. Zatem w obecnych rozgrywkach mieliśmy się już nie mierzyć z Bytomiem ani Odrą. A tu niespodzianka! Mistrzostwo lubuskiej IV ligi wywalczyła Odra Bytom Odrzański.

Odra Skrzynie ZAJĄC Bytom Odrzański. Pod taką nazwą swoje social media prowadzi beniaminek naszej ligi. Żółto-niebiescy na koniec minionego sezonu zgromadzili siedemdziesiąt dziewięć punktów i o dziewięć wyprzedzili Syrenę Zbąszynek. Na przestrzeni trzydziestu czterech kolejek wygrali dwadzieścia pięć spotkań, cztery zremisowali oraz pięć przegrali. Taki bilans pozwolił całemu klubowi w czerwcu otworzyć szampany i świętować wywalczony awans. Dla Odry to dziewiczy awans i premierowe mecze na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Przed pierwszą kolejką prezes klubu zapowiadał walkę o kolejny awans. Jednak rzeczywistość jest nieco inna niż przewidywania sternika Odry. Po siedmiu kolejkach bytomianie mają na koncie jedynie sześć punktów. Jedyne zwycięstwo jakie odniósł zespół naszych najbliższych rywali to triumf 3:0 w spotkaniu drugiej kolejki z MKS-em Kluczbork. Poza tym po jednym punkcie dopisali sobie do konta po meczach z Wartą Gorzów Wielkopolski (0:0), Gwarkiem Tarnowskie Góry (1:1) oraz Górnikiem Polkowice (2:2). Również trzykrotnie podopieczni trenera Macieja Góreckiego musieli się obejść smakiem i nie zdobyli żadnych punktów. Było to w starciach z LKS-em Goczałkowice-Zdrój (0:2), Górnikiem II Zabrze (0:1) oraz w ostatniej kolejce z Śląskiem II Wrocław (0:1).

Pawłowiczanie do ósmej kolejki podejdą po bezbramkowych derbach powiatu pszczyńskiego z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Nie udało się wygrać trzeciego meczu z rzędu, ale udało się do pięciu przedłużyć passę meczów bez porażki. Patryk Zapała w derbach zachował również już trzecie czyste konto.

Dla piłkarzy z Bytomia Odrzańskiego sobotnia wizyta w Pawłowicach będzie pierwszą w historii. Oczywiście starcie GKS-u z  Odrą również będzie premierowe. Będzie to spotkanie najbardziej doświadczonej na trzecioligowym polu drużyny z absolutnym debiutantem. Pniówek powinien wykorzystać bogate doświadczenie i udowodnić rywalom, że III liga to bardzo trudne rozgrywki. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16:00. Czekamy na was i wasze wsparcie!

VIII kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – MKS Odra Bytom Odrzański

16.09.2023

Godz. 16:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7