Zwycięstwo wyszarpane w doliczonym czasie [SKRÓT]

Pierwsze domowe spotkanie GKS-u w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem 2:1 nad Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański.

Pierwsi na prowadzenie wyszli jednak goście. W dwudziestej pierwszej minucie spotkania akcja Odry z prawej strony boiska zakończyła się strzałem, który odbił Artur Sip. Piłka trafiła prosto pod nogi Huberta Konasntego, który z łatwością dobił strzał kolegi. Pomimo wielu okazji z obu stron, intensywna praca bramkarzy oraz niedokładność atakujących sprawiła, że w pierwszej połowie więcej bramek nie oglądaliśmy. Początkiem drugiej połowy stan rywalizacji wyrównał Dawid Weis. Nasz pomocnik wykorzystał drybling Dawida Hanzela i bardzo sprytnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Jakuba Korolewicza. Później obie ekipy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udało się to naszemu zespołowi w trzeciej doliczonej minucie. Centra z rzutu rożnego trafiła na głowę Michała Płowuchy, a ten z trudnej pozycji zgrał piłkę. Futbolówka trafiła do Kamila Hermana, który skierował ją do bramki zapewniając Pniówkowi zwycięstwo.

Po dwóch kolejkach GKS ma na koncie 3 punkty, a o kolejny komplet oczek powalczy już za tydzień. Znów na własnym boisku podopieczni trenera Kamila Rakoczego podejmą Carinę Gubin.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – MKS Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:1 (0:1)

21′ 0:1 Konstanty

51′ 1:1 Weis (as. Hanzel)

90+3′ 2:1 Herman (as. Płowucha)

GKS: Sip – Budzik, Płowucha, Sobierajewicz (82′ Ciszewski), Trąd (51′ Baranskyi) – Kwaśniewski, Lachendro. Musioł, Krzemień (51′ Herman), Weis (51′ Rakowiecki) – Hanzel

Żółte kartki: Kwaśniewski, Krzemień, Rakowiecki,