Drugie zwycięstwo z rzędu

W jedenastej kolejce III ligi grupy 3 nasz GKS wreszcie wygrał drugie spotkanie z rzędu. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego zachowali też drugie czyste konto. Pniówek pokonał u siebie wyżej notowane Karkonosze Jelenia Góra 4:0.

Wynik otworzył Łukasz Piontek. Nasz zawodnik zachował czujność w polu karnym po strzale Filipa Lachendro i gdy piłka spadła mu pod nogi bez zawahania strzelił w stronę bramki gości. Kilka sekund później już odbierał gratulacje od kolegów z zespołu. Trzy minuty później podwyższył Dawid Hanzel. Po wybiciu piłki z pola karnego przez zawodników Karkonoszy, z powrotem w szesnastkę dostarczył ją Kamil Szymura. Futbolówkę otrzymał Hanzel, który bez przyjęcia pokonał Radzińskiego. Jeszcze przed przerwą GKS wyprowadził trzeci cios. Szarżującego w kierunku bramki rywali Kamila Hermana sfaulował defensor gości, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Dawid Weis. W drugiej połowie Herman do wywalczonego karnego dorzucił jeszcze własne trafienie. 21-latek wykorzystał centrę Filipa Lachendro i niepilnowany ustalił wynik spotkania strzałem głową.

Pniówek dzięki zwycięstwu nad Karkonoszami awansował na dziewiąte miejsce w tabeli.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – KS Karkonosze Jelenia Góra 4:0 (3:0)

21′ 1:0 Piontek

24′ 2:0 Hanzel (as. Szymura)

39′ 3:0 Weis (karny)

59′ 4:0 Herman (as. Lachendro)

GKS (skład wyjściowy): Zapała – Trąd, Szymura, Sobierajewicz, Baranskyi – Lachendro, Musioł (C), Piontek, Weis – Hanzel, Herman.