Relacje - III Liga

Wynik mówi wszystko

Wysoką porażkę ponieśli piłkarze Pniówka Pawłowice w IX kolejce Betclic III ligi grupy 3. Zabrzańska młodzież grająca w rezerwach Górnika rozbiła GKS aż 5:0.

Goście pierwszy cios wyprowadzili w 23. minucie. Wtedy zza pola karnego mocny, płaski strzał oddał Jakub Pochcioł i otworzył wynik spotkania. Jedenaście minut później podwyższył Nikodem Zielonka, który zatańczył z piłką na lewej stronie pola karnego, minął Michała Płowuchę i pokonał Bartosza Neugebauera. Jeszcze przed przerwą Zielonka zaliczył asystę, a do siatki trafił rozpędzony Marcin Wodecki. Początkiem drugiej połowy GKS ruszył do ataku, ale Górnik jak wytrawny bokser przeczekał napór i jeszcze dwa razy skarcił Pniówek. Najpierw ponownie Zielonka swoim dryblingiem minął rywala i wycofał piłkę do Wodeckiego, a 36-latkowi nie pozostało nic innego jak strzelić swojego drugiego gola w tym meczu. Ostatnie trafienie zaliczył wprowadzony z ławki Miłosz Regula. Po raz kolejny dogrywał Zielonka, a przytomnie w polu karnym zachował się Regula ustalając wynik spotkania. Bramki z tego spotkania do zobaczenia poniżej.

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – Górnik II Zabrze 0:5 (0:3)