Zapowiedzi

Zaczynamy nasz piętnasty sezon z rzędu w III lidze!

Gdy Pniówek wywalczył awans do III ligi reprezentacja Polski debiutowała na Mistrzostwach Europy w Austrii i Szwajcarii. Od tego czasu nasze Orły wystąpiły na każdym następnym Euro, a GKS wystąpił w każdym następnym sezonie III ligi. Od 2008 roku wiele wody w Wiśle upłynęło, wiele rzeczy się zmieniło, ale nie liga, w której występuje pawłowicki klub.

Krajobraz po lecie.

Jak co lato w klubie doszło do kilku ruchów kadrowych. Z Pawłowic odeszli Patryk Zapała, Piotr Pacholski, Bartosz Musiolik, Jakub Kasperowicz oraz Marcel Peda. W ich miejsce pojawili się Przemysław Brychlik, Piotr Groborz, Yaroslav Baranskyi, Bartosz Szary, Jakub Szczęch, Wiktor Bil oraz Paweł Wolny. Kadra uległa więc poszerzeniu. Ilu z nowych zawodników zobaczymy w pierwszym meczu? Odpowiedź na to pytanie zna tylko trener Jan Furlepa. My dowiemy się tego w sobotę.

Nowi  zawodnicy mieli okazję przekonać do siebie trenera Furlepę w meczach kontrolnych. Pawłowiczanie tego lata byli dość zapracowani. Rozegrali oni aż 9 meczów kontrolnych. Wśród rywali znaleźli się m.in. Podbieskidzie Bielsko-Biała, Polonia Bytom, ROW 1964 Rybnik czy… Odra Wodzisław Śląski! Dokładny bilans naszego klubu w wakacyjnych starciach to cztery zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Dokładny opis sparingów można przeczytać TUTAJ.

Pniówek poprzednie rozgrywki zakończył na „ulubionym” ostatnio ósmym miejscu. GKS zajmował to miejsce w trzech z ostatnich czterech sezonów. W porównaniu z ubiegłym rokiem nie zagramy już z Piastem Żmigród, Karkonoszami Jelenia Góra oraz Foto-Higieną Gać, którzy zostali zdegradowani ligę niżej oraz Zagłębiem II Lubin, które uciekło do II ligi. Nowymi punktami na mapie III ligi grupy 3 są Raków II Częstochowa, Polonia Nysa, Chrobry II Głogów i Stilon Gorzów Wielkopolski.

Bliziutko.

Premierowy mecz o punkty nasz klub rozegra na wyjeździe. Będzie to jednak najprzyjemniejsza pod względem odległości podróż, bo najbliższa. W sobotę pojedziemy do Wodzisławia Śląskiego i zagramy z miejscową Odrą. Co ciekawe, część naszych piłkarzy mieszka bliżej obiektu finalisty Pucharu Ekstraklasy niż naszego. Niebiesko-czerwoni po 34. kolejkach  sezonu 2021/2022 uplasowali się na jedenastym miejscu w tabeli. Ich bilans wyniósł 12 zwycięstw, 7 remisów oraz 15 porażek. Piłkarze mieli w tym czasie aż 4 trenerów, a w meczu z Pniówkiem drużynę poprowadzi już piąty. Rozgrywki na ławce trenerskiej kończyła legenda Odry – Ryszard Wieczorek, ale od 4 lipca odpowiedzialny za wyniki „Dumy Wodzisławia” jest Jacek Trzeciak. Latem klub z Bogumińskiej opuściło aż dziesięciu zawodników. Na moment pisania zapowiedzi sprowadzono tylko pięciu. Jednym z nich jest dobrze znany w Pawłowicach Przemysław Szkatuła. 29-latek występował w naszym klubie w sezonie 2020/2021 i swoimi dobrymi występami zapracował na transfer do Ruchu Chorzów.

Pniówek spotykał się z Odrą w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 3 razy. Najpierw jesienią w Pawłowicach starcie zakończyło się remisem 2:2 (dla Odry Chyliński i Borek dla Pniówka Caniboł i Weis). Rewanż z 21 maja zakończył się triumfem GKS-u 2:0. Na stadionie pamiętającym Ekstraklasę Dawida Witka pokonali Dawidowie – Weis i Hanzel. Trzeci mecz to przedsezonowy sparing. Na boisku Gosław Sport Center oba teamy zdobyły po 2 bramki.

Obie drużyny chcą dobrze wejść w sezon i zdobyć premierowe 3 punkty już w pierwszym spotkaniu. Dla trenera Furlepy i jego sztabu będzie to pierwsza runda, do której w pełni przygotowywali piłkarzy. Czy zobaczymy nowe ustawienie? Czy zadebiutują nowi zawodnicy? Jak zaprezentują się rywale? Pytań jest wiele, a odpowiedzi poznamy 6 sierpnia o 17:00 w Wodzisławiu Śląskim!

I kolejka III liga grupa 3

Odra Wodzisław Śląski – GKS Pniówek 74 Pawłowice

6.08.2022

Godz. 17:00

Wodzisław Śląski, ul. Bogumińska 8