Zapowiedzi

Pierwszy akcent wiosny

Zakończyła się runda jesienna w III lidze grupie 3. Nie oznacza to jednak końca emocji w tym roku! W sobotę rozegrana zostanie pierwsza kolejka rundy rewanżowej, a w niej Pniówek Pawłowice zmierzy się z rezerwami Górnika Zabrze.

Rezerwy czternastokrotnego Mistrza Polski jesień zakończyły na siódmej lokacie. W siedemnastu spotkaniach podopieczni trenera Piotra Gierczaka najwięcej razy – bo 8 – wygrywali. Drugie w kolejności są porażki, których zabrzańska młodzież zaliczyła 6. Jak łatwo policzyć remisy Górnik ma 3. W tym jeden w meczu z Pniówkiem. W pierwszej kolejce obecnego sezonu na boisku rywali padł wynik 1:1. Dla gospodarzy trafił wtedy Krzysztof Kiklaisz, a wyrównał w końcówce Dawid Hanzel. W bilansie bramkowym trójkolorowych panuje równowaga. 20 bramek strzelonych i tyle samo straconych. Nasi najbliżsi przeciwnicy do niedawna mogli pochwalić się zacną serią bez porażki. Udało im się nie przegrać przez 6 kolejek, zaliczając wtedy 5 Victorii oraz podział punktów. Dobrą passę górników zakończył w minionej kolejce Gwarek Tarnowskie Góry, który wygrał 4:2. W ekipie trenera Gierczaka nie ma wybitnego strzelca. Najwięcej bramek do tej pory zdobyli Krzysztof Kiklaisz oraz Dawid Szkudlarek – po 3.

Pniówek z Górnikiem II spotykał się dość często, dlatego skupimy się tylko na meczach ligowych. Bilans przemawia za pawłowiczanami, którzy wygrali 5 z dwunastu meczów. Także pięć odnotowano remisów, a dwa razy lepsi byli zabrzanie. GKS w ostatniej kolejce wreszcie wygrał. Piłkarze trenera Grzegorza Łukasika odprawili bez punktów Carinę Gubin wygrywając na własnym obiekcie 3:2. Odblokował się też Dawid Hanzel, który we wspomnianym meczu trafił do siatki dwa razy.

Rozpoczynając wiosnę w środku listopada liczymy na lepszą rundę niż ta jesienna. Poprzedni sezon przyzwyczaił wszystkich, że szukając Pniówka w ligowym rozrachunku oczy kierujemy ku górze. Obecnie wzrok trzeba obniżyć aż do jedenastej lokaty. Z pewnością piłkarzom oraz sztabowi się to nie podoba. Czas więc na dobry start rewanżów i stopniowe awanse w tabeli.

18. kolejka III Liga Grupa 3

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Górnik II Zabrze

20.11.2021

Godz. 13:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7