Zapowiedzi

500 mecz w III lidze z rzędu

Piękny jubileusz czeka nas w środę. Nasz klub wystąpi po raz 500 z rzędu i w historii w III lidze. Dziewiąty sierpnia 2008 roku – to właśnie wtedy mały klub z górniczej gminy zadebiutował w III lidze. Konia z rzędem temu kto przewidział wtedy, że GKS zdoła utrzymać się na tym poziomie nieprzerwanie przez szesnaście lat. Aby uświetnić pół tysiąca gier spróbujemy pokonać na własnym obiekcie rezerwy Śląska Wrocław.

Spadkowicz, którym jest zespół Śląska II, walczy o szybki powrót na trzeci poziom rozgrywkowy w naszym kraju. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Hetela w to obecny wicelider naszej ligi. „Wojskowi” zgromadzili jak dotąd sześćdziesiąt oczek. Mogą się pochwalić najmniejszą liczbą porażek ze wszystkich ekip III ligi grupy 3. Tylko dwie drużyny znalazły sposób na WKS w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Drugi garnitur wicelidera Ekstraklasy dwa razy uległ MKS-owi Kluczbork i raz Ślęzie Wrocław. Siedemnaście zwycięstw i dziewięć remisów sprawia, że zielono-biało-czerwoni tracą dwa oczka do znajdującego się na miejscu premiowanym awansem Rekordu Bielsko-Biała. Jesienne spotkanie Śląska z Pniówkiem zakończyło się pewnym zwycięstwem tych pierwszych 3:0. W tym spotkaniu Patryka Zapałę dwa razy pokonał Jakub Lutostański. Dziewiętnastolatek jest najlepszym strzelcem swojego zespołu – zdobył 14 goli. Wrocławianie w Pawłowicach spróbują wygrać pierwszy raz od trzech spotkań. Ostatnie tygodnie to porażka z MKS-em Kluczbork i remisy z Górnikiem Polkowice i Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Bilans poprzednich 499 meczów GKS-u w III lidze to 206 zwycięstw, 133 remisy i 160 porażek. Nasi piłkarze z pewnością zrobią wszystko, aby jubileuszowe spotkanie było zwycięskie. Do boju GKS!

XXX kolejka III liga grupa 3

GKS „Pniówek-74” Pawłowice – WKS Śląsk II Wrocław

15.05.2024

Godz. 18:00

Pawłowice, ul. Sportowa 7