Relacje - III Liga

SKROMNA , ALE WYGRANA W PUCHARZE !!

Zagramy w półfinale ‼️

Tylko jedna bramka padła w meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Pniówkiem Pawłowice a Polonią Poraj. GKS zwyciężył 1️⃣:0️⃣, a gola na wagę półfinału zdobył Tomasz Dzida.

W pierwszej połowie gole nie padły. Bardzo długo wydawało się, że w drugiej również piłka do siatki nie wpadnie i aby poznać zwycięzcę będą potrzebne rzuty karne. Na szczęście dla Pawłowiczan 5 minut przed końcem spotkania Michał Prusek zagrał do Tomasza Dzidy, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. W końcówce meczu zawodnik Polonii otrzymał czerwoną kartkę.

Pniówek awansował do półfinału, w którym zagra z rezerwami Górnika Zabrze. Mecz ten zostanie rozegrany w 5 czerwca o 17:30 w Pawłowicach!

Na początku spotkania boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dawid Morcinek. „Czapli” życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

LKS Polonia Poraj – GKS Pniówek 74 Pawłowice 0️⃣:1️⃣ (0:0)
85′ ⚽️ Dzida 🅰️ Prusek

📝 Świerczek – Paleczny, Goik (C), Szary, Glenc – Morcinek (12′ Prusek), Wuwer, Ciuberek (67′ Bodziony), Pieczka (88′ Wrana), Weis – Dzida