Informacje - III Liga

Skład III ligi na nowy sezon

Poznaliśmy już wszystkie drużyny jakie zagrają w 3 grupie III ligi. Do ciekawej sytuacji doszło w opolskiej IV lidze. Rozgrywki ligowe wygrała Polonia Głubczyce, ale jak poinformowała w mediach społecznościowych nie skorzystała z prawa awansu.

W imieniu Zarządu klubu Polonia Głubczyce pragnę poinformować, iż mimo wygrania IV ligi Opolskiej, Polonia Głubczyce nie skorzysta z prawa awansu do III ligi.
Po przeanalizowaniu finansów, organizacji klubu, zasobów sportowych i infrastruktury zmuszeni jesteśmy do pozostania w IV lidze. 

Można było przeczytać na Facebooku Polonii.

W tej sytuacji o awans mogły starać się LZS Starowice i Małapanew Ozimek. Pierwsi chcieli, ale w pierwszym terminie nie spełnili wymagań licencyjnych. Drudzy poszli drogą Głubczyc i zrezygnowali z awansu. Starowiczanie przedstawili drugi stadion, na którym będą rozgrywać mecze podwyższonego ryzyka. Będzie to obiekt w pobliskim Grodkowie. Spotkanie nazwijmy to „niższej rangi” LZS zagra na własnym obiekcie. Tym samym Starowice uzyskały licencję do gry w III lidze.

 

W porównaniu z poprzednim sezonem w III lidze nie zobaczymy aż 7 zespołów. Jak wiadomo do drugiej ligi awansował Górnik Polkowice. Przez spadek aż trzech śląskich zespołów z drugiej ligi, do czwartej musiało spaść aż 6. Szeregi opuścili także: MKS Kluczbork, Warta Gorzów Wielkopolski, Agroplon Głuszyna, Ruch Radzionków, Lechia Dzierżoniów oraz KS Stilon Gorzów Wielkopolski. 

Zastąpią ich Polonia Bytom (zwycięzca IV ligi śląskiej), Śląsk II Wrocław (zwycięzca IV ligi dolnośląskiej), Falubaz Gan-Bud Zielona Góra (zwycięzca IV ligi lubuskiej) oraz wspomniany już LZS Starowice. Skład III ligi uzupełnią spadkowicze z II ligi: Rozwój Katowice, Ruch Chorzów oraz ROW Rybnik.

Podsumowując w nadchodzącym sezonie zobaczymy 8 zespołów ze Śląska, 3 z Opolszczyzny, 6 z Dolnego Śląska oraz tylko jeden zespół z województwa Lubuskiego.

III LIGA GRUPA 3 2019/2020

 1. BS Polonia Bytom
 2. Falubaz Gran-Bud Zielona Góra
 3. Foto-Higiena Gać
 4. GKS Pniówek 74 Pawłowice
 5. Górnik II Zabrze
 6. Gwarek Tarnowskie Góry
 7. LZS Starowice
 8. Miedź II Legnica 
 9. Piast Żmigród
 10. Rekord Bielsko Biała
 11. ROW Rybnik
 12. Rozwój Katowice
 13. Ruch Chorzów
 14. Ruch Zdzieszowice
 15. Śląsk II Wrocław
 16. Ślęza Wrocław
 17. Stal Brzeg
 18. Zagłębie II Lubin