REMISUJEMY Z LECHIA ….STRATA DWÓCH PUNKTÓW …

GKS Pniówek 74 Pawłowice – MZKS Lechia Dzierżoniów 1️⃣:1️⃣ (0:1)

📃 Świerczek – Paleczny (81′ Hasior), Ciuberek (C), Wrana, Zajączkowski (82′ Włodarczyk) – Weis, Bodziony, Musioł (46′ Prusek), Wuwer, Morcinek – Szatkowski

Żółte kartki: Paleczny, Zajączkowski, Bodziony, Weis,
Czerwona kartka: 90+5′ Weis (druga żółta)

Strata dwóch punktów

Podziałem punktów zakończyło się rozgrywane w Wielką Sobotę spotkanie pomiędzy Pniówkiem Pawłowice a Lechią Dzierżoniów. Obie drużyny strzeliły po jednej bramce.
W pierwszej połowie dużo było gry w środku pola z delikatną przewagą Pniówka. Liczne rzuty rożne nie przynosiły efektów. Brakowało pomysłu na skończenie akcji pod obiema bramkami. W 34 minucie na prowadzenie wyszli goście. Po dalekim wyrzucie z autu i dużym zamieszaniu w polu karnym, do bramki strzeżonej przez Jakuba Świerczka trafił Damian Korkuś. Do przerwy 0:1.
Pawłowiczanie na drugą część spotkania wyszli bardziej zmotywowani. Zaowocowało to wyrównaniem w 58 minucie. Z rzutu rożnego piłkę idealnie na głowę Mateusza Szatkowskiego posłał Jacek Wuwer. Napastnik GKS-u wiedział co z piłką zrobić i zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie. Pniówek atakował coraz mocniej, lecz brakowało szczęścia. Krzysztof Bodziony trafił w poprzeczkę, strzał Michała Pruska obronił bramkarz Lechii, a Damian Zajączkowski przestrzelił z bardzo bliskiej odległości. Również strzały Dawida Weisa nie znalazły drogi do bramki. W doliczonym czasie gry Dawid musiał opuścić boisko po tym jak otrzymał drugą żółtą kartkę. Mecz zakończyli Dzierżoniowianie strzałem z rzutu wolnego, który powędrował nad bramką. Znów straciliśmy punkty. Walczymy dalej!