Lechia zabiera komplet punktów

Pierwszą domową porażkę w tym sezonie odnieśli podopieczni trenera Grzegorza Łukasika. Pniówek uległ na własnym obiekcie Lechii Zielona Góra 0:2 (0:0).

W 10. minucie groźnie, lecz niecelnie uderzył Dawid Hanzel. Sześć minut później po przeciwnej stronie boiska w poprzeczkę trafił Mateusz Surożyński. Gorąco pod bramką Patryka Zapały było w 20. minucie, gdy głową z piątego metra przestrzelił Przemysław Mycan. Dalej, po pół godzinie wrzutka Dawida Weisa trafiła do Wojciecha Łaskiego, a ten minął obrońcę i z ostrego kąta uderzył w bramkarza. Zaraz po tym do niedobrze wybitej piłki przez Zapałę doszedł Mateusz Kaczmarczyk.  Jednak przy jego strzale swoje winy odkupił nasz 18-letni bramkarz. W 36. minucie Pniówek mógł wyjść na prowadzenie. Do kontry ile sił w nogach pobiegł Tomasz Musioł i w odpowiednim momencie oddał futbolówkę do Dawida Hanzla, a nasz najlepszy strzelec niefortunnie trafił w słupek. W pierwszej połowie bramek nie było.

Osiem minut po wznowieniu gry Kamil Spratek mocno, ale obok bramki uderzył z rzutu wolnego. Niedługo po tym arbiter Jakub Dmuch odgwizdał rzut karny po wejściu wślizgiem Kamila Glenca w polu karnym. Za wykonanie jedenastki wziął się Jakub Babij i zmylił Patryka Zapałę umieszczając futbolówkę w siatce. GKS nie złożył broni i walczył o wyrównanie. W 71. minucie Hanzel oddał groźny strzał głową z piątego metra, ale na posterunku był Fabisiak, który wybił piłkę. W 74. minucie goście zadali drugi cios. Kontra z prawej strony, zagranie na lewą flankę, a stamtąd w centralną strefę do Przemysława Mycana, który z bliska podwyższył prowadzenie Lechii. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego mogli wygrać nawet wyżej! Po jednym z kornerów pawłowiczanie nie upilnowali przed polem karnym Mateusza Kaczmarczyka, który posłał piłkę w słupek. W końcówce Kornel Wieczorek pięknym wolejem trafił w poprzeczkę bramki Pniówka, a po drugiej stronie jego wyczyn powtórzył Szymon Ciuberek, który strzelał głową. Wynik jednak nie uległ zmianie.

GKS po sześciu kolejkach ma na koncie pięć punktów i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Lechia Zielona Góra 0:2 (0:0)