Zapowiedzi

Całkiem niedaleko

W sobotę startujący spod pawłowickiego stadionu autobus wiozący piłkarzy zatrzyma się w Bielsku-Białej, przy obiekcie BTS-u Rekord.

Zespół trenera Dariusza Mrózka jest jak dotąd niepokonany. Nie oznacza to jednak, że Rekord nie stracił punktów. Bielszczanie spośród czterech spotkań połowę wygrali i dwukrotnie dzielili się oczkami z przeciwnikami. Ze zwycięstwem wrócili ze Żmigrodu oraz Lubina, a zremisowali starcia Z Gwarkiem Tarnowskie Góry oraz Lechią Zielona Góra. Takowy start rozgrywek ustawił naszych najbliższych rywali na szóstym miejscu w ligowym rozrachunku. W zielonej koszulce najprawdopodobniej wystąpi nasz były zawodnik – Mateusz Pańkowski. 22-letni stoper latem opuścił Pniówek na rzecz Rekordu.

Historia spotkań obu drużyn jest chyba najdłuższa w lidze. Pawłowice grają w III lidze od sezonu 2008/2009, a BTS IV ligę wygrał pięć lat później. Sprawia to, że Pniówek z Rekordem grają już dziewiąty sezon z rzędu! W piętnastu ligowych starciach ponad połowę (8) wygrał GKS. Kolejne w kolejności są remisy, które były 4, a tylko trzy razy triumfowali gospodarze sobotniego meczu. W ubiegłym sezonie podopieczni trenera Grzegorza Łukasika trzykrotnie stawali naprzeciw biało-zielonym. W stolicy Podbeskidzia padł remis 2:2, natomiast przy Sportowej 7 wygraliśmy 3:1. Trzecie spotkanie odbyło się w ramach finału Pucharu Polski ŚLZPN. 16 czerwca BTS wygrał 5:2 i to oni zagrają w 1/32 Pucharu Polski 2022. Tego lata Rekord wygrał z GKS-em 1:0 w meczu sparingowym, ale tam pole należało przede wszystkim do zawodników testowanych.

Pniówek do Bielska-Białej jedzie po kolejne punkty. Nie punkt! Punkty. Chodź poprzedni sezon rozpoczęliśmy fatalnie, a skończyliśmy tuż za podium, chyba każdy wolałby uniknąć ogromnych nerwów z początku minionych rozgrywek. Statystyki pokazują, że rekord nam „leży”. Zdobądźmy więc pełną pulę!